Notorious Pleasures

Okładka książki Notorious Pleasures Elizabeth Hoyt
Okładka książki Notorious Pleasures
Elizabeth Hoyt Wydawnictwo: Grand Central Publishing Cykl: Tajemnice Maiden Lane (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Tajemnice Maiden Lane (tom 2)
Grand Central Publishing
2011-02-01
2011-02-01
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Przewidywalna

Przewidywalna

Druga część cyklu Tajemnice Maiden Lane równie dobra, jak poprzednia (jednak pierwsza wciągnęła mnie bardziej). Bohaterowie są absolutnymi przeciwnościami, Hero - ułożona, mająca narzeczonego siostra księcia i lord Griffin - hulaka i rozpustnik, brat narzeczonego Hero, posądzanym za uwiedzenie jego żony. Oboje, jak lód i ogień, a jednak... ich "rozmówki", słowne potyczki prowadzą do budzenia się uczuć, pragnień i pożądania. Jednocześnie okazuje się, że są rzeczy, które każą spojrzeć inaczej na lorda, pokazują jego inną twarz. Do tego mamy wątek kryminalny, który trzyma w napięciu. Podobnie, jak w pierwszej części pokazuje się Duch St. Giles, zamaskowana, intrygująca postać. Wszystkie elementy świetnie połączone - zachęcam do przeczytania i polecam.

Drugi tom cyklu skupia się na siostrze księcia, Hero Batten i lordzie Griffinie Readingu, czyli znów mamy zderzenie przeciwności - stateczna młoda kobieta i utracjusz, za którym ciągnie się echo różnorakich skandali. Nie są to jednak jedyni bohaterowie - co jakiś czas autorka przybliża wątek Silence, pojawia się ponownie Duch St. Giles, a nawet brat Griffina i narzeczony Hero ma swoje pięć minut.

Książka jest romansem historycznym z dużą dawką erotyki, ale tym razem, w przeciwieństwie do tomu pierwszego, uczucia bohaterów odgrywają o wiele znaczniejszą rolę. Nie raz ścisnęło mi się serce, czytając o ich rozterkach i wątpliwościach, a z czasem zaczęłam mocno kibicować tej miłości. Autorka ładnie to wszytko oddała i co jakiś czas zatrzymywałam się na jakimś cytacie lub rozmowie na dłużej. Polecam więc tę książkę pełnoletnim czytelni(cz)kom, a sama na pewno niedługo sięgnę po kolejny tom.

Prawdę mówiąc, nie spodziewałam się, że tak bardzo mi się ta książka spodoba, biorąc pod uwagę uwagi, jakie miałam po przeczytaniu pierwszego tomu cyklu "Tajemnice Maiden Lane". W "Zakazanych przyjemnościach" nie przypadła mi do gustu też pierwsza scena, a opis książki sugerował trójkąt miłosny i zdrady, za którymi nie przepadam. Tym większe więc było moje zaskoczenie....

Jako romans historyczny , tej lżejszej kategorii, to słaby; ledwie parę wzmianek dotyczących miejsca akcji i bohaterów.
Mamy za to bardzo sugestywne sceny intymnego zauroczenia i w pełni jego spełnienia.
Intryguje mnie postać zamaskowanego bohatera tej serii i mam zamiar wytrwać, aż poznam tajemnicę.

Wciągałam tę książkę jak narkoman... biblioteczny. Tyle dobrze napisanych stron romansu, że 400 stron nigdy tak szybko nie przeminęły

Lady Hero Batten jest piękną, młodą siostrą księcia. Ma wszystko, to o czym kobieta w tamtych czasach może marzyć, prowadzi dostatnie życie, jest zaręczona z markizem Mandeville i można by stwierdzić, że szczęśliwa. Wszystko zaczyna się zmieniać, kiedy poznaje brata swojego narzeczonego — Lorda, który jest całkowitym przeciwieństwem markiza. Lord uważany jest za rozpustnika, hulakę, a żadna dobrze urodzona kobieta nie chce być przyłapana w jego towarzystwie.
Pierwsze spotkanie Lady Hero i Lorda Griffina jest szokujące. Kobieta ratuje go od pojedynku, ostrzegając, że idzie mąż kobiety, z którą akurat się zabawiał. Jest zniesmaczona, a wręcz oburzona jego zachowaniem. Ma nadzieję, że nie będzie musiała za często znosić jego towarzystwa. Jednak spotyka go w mało przyjemnej dzielnicy, w której żadne z nich nie powinno się nigdy znaleźć. Ona pilnuje budowy sierocińca, on stawia jej ultimatum – albo będzie tam jeździła z nim, albo doniesie jej bratu i narzeczonemu, gdzie sama jeździ, a żaden by się na to nie zgodził. Im bliżej się poznają, tym zaczyna więcej ich łączyć. Na jaw wychodzi wiele spraw, stawiających mężczyznę w zupełnie innym świetle, pokazujących, że to, co o nim mówią to tylko pozory. Jaki naprawdę jest Lord Griffin? Czy Lady Hero poślubi narzeczonego? Jakie sekrety wyjdą na jaw? Czy to zaczyna, łączyć tych dwoje ma szansę na ciąg dalszy?

Cała recenzja na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2020/04/wydawnictwo-bis-ksiazka-pt-zakazane.html

Autorka rewelacyjnie rozpisała sceny łóżkowe. Dwójka głównych bohaterów to ludzie z krwi i kości, którzy wzbudzają szczerą sympatię i za to wielki plus dla tej części cyklu. Po zapoznaniu się z częściami 1, 3 i 2 (dokładnie w tej kolejności) stwierdzam, że Elizabeth Hoyt jest mistrzynią w swoim fachu. Tworzy bohaterów prawdziwych, różnorodnych i intrygujących. Jednym słowem potrafi tchnąć życie w zupełnie fikcyjne postaci i nadać ich losom nieprzeciętny bieg. Bardzo umiejętnie łączy wątki i spłata ze sobą niczym cienkie niteczki które prowadzą do wspólnego kłębka.
I na koniec brawa za piękne relacje między bohaterami ( we wszystkich częściach) w których autorka nie skręca w kierunku bardzo modnego i mocno szkodliwego wpływu syndromu sztokholmskiego.

Po raz pierwszy w mojej przygodzie z romansami historycznymi główny bohater podczas pierwszego sam na sam zaspokaja przede wszystkim własną "potrzebę", po raz pierwszy zdanie "kocham Cię" nie jest tabu, po raz pierwszy tak otwarcie mówi się o swoich uczuciach i żadne tajemnice nie dzielą pary bohaterów. Książką świetna, zarówno 1,jak i 2 cześć serii trzyma wysoki poziom.

Zakazane przyjemności to drugi tom cyklu: "Tajemnice Maiden Lane" pióra Elisabeth Hoyt. Główną bohaterką jest tutaj pojawiająca się w poprzedniej części lady Hero Batten- siostra księcia, narzeczona markiza Mandeville, na pozór kobieta która w życiu ma wszystko. Sęk w tym, że to nie markiz powoduje w niej przyśpieszone bicie serca, to nie on ją rozśmiesza a zarazem mocno denerwuje. Owym człowiekiem jest rodzony brat Mandeville'a - lord Griffin. Spotykają się w dość dziwnych okolicznościach i myślę że większość dobrze urodzonych kobiet taka sytuacja by zniesmaczyła a na pewno zszokowała.
Hero jako dobrze urodzona dama, ustępująca swoją pozycją tylko córkom królewskim, wie że nie powinna zadawać się z Griffem. Lord jest uważany za rozpustnika, zbereźnika i hulaki w dodatku krążą plotki że uwiódł poprzednią żonę brata.
Hero powinna uciekać gdzie pieprz rośnie, jednakże pozwala Griffowi towarzyszyć sobie w podróżach do najmroczniejszego zakątka East Endu, gdzie patronuje w budowie przytułku dla porzuconych dzieci.
Między tym dwojgiem powietrze aż drga od skrywanych pragnień i pożądania, które w końcu doprowadza ich do nieprzyjemnych sytuacji.
Jak dla mnie książka nie ustępuje jedynce, bohaterowie są równie wyraziści a autorka nie pozwala nam się nudzić.

,,Zakazane przyjemności" to drugi tom cyklu Elizabeth Hoyt ,,Tajemnice Maiden Lane" luźno związany z otwierającym cykl romansem historycznym. Główną bohaterką jest lady Hero, którą poznaliśmy wcześniej jako zdystansowaną i zrównoważoną damę podejmującą się patronatu nad sierocińcem. Arystokratyczny spokój i dystans to tylko pozory, pod ich warstwą kryje się pełna pasji oraz wypełniona emocjami i uczuciami młoda kobieta, która tylko czeka na kogoś kto dostrzeże to w niej oraz pozwoli dojść do głosu jej prawdziwemu ja. Tym kimś okazuje się być brat jej narzeczonego, naznaczony piętnem skandalu, okrzyknięty rozpustnikiem i lekkoduchem, Griffin. Ale i on nie jest do końca taki jakie sprawia wrażenie. Jedno jak lód, drugie jak ogień. Gdy się spotkają emocje będą buzować, iskry latać a na wierzch wypłyną wszystkie ukryte namiętności.

Elizabeth Hoyt ma talent do tworzenia interesujących, skrzących się emocjami oraz bardzo dynamicznych opowieści. Wydobywa ze zwykłego romansu historycznego, tym razem bardziej wchodzącego w strefy arystokracji niż zaułków Maiden Laine, wszystko to co najlepsze. Jej powieść jest pełna żywiołowych dialogów, nieoczekiwanych sytuacji, pełnych pasji zbliżeń oraz wątpliwości miotających bohaterami. Oboje muszą przełamać obawy, zrobić ten decydujący krok oraz przekonać się, że nie da się wygrać z prawdziwym uczuciem, nawet jeśli pozornie wydaje się, że honor oraz rodowe zobowiązania są ważniejsze.

,,Zakazane przyjemności" to idealne guilty pleasure. Dobrze napisane, wciągające i niepozwalające się oderwać. Czegóż można chcieć więcej na leniwy wieczór?

• Romans historyczny

Dodaj cytat z książki Notorious Pleasures