Heroina

Okładka książki Heroina
Ed McBain Wydawnictwo: Da Capo Cykl: Komisariat 87 (tom 3) Seria: Crime Classic kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Komisariat 87 (tom 3)
Crime Classic
The Pusher
Da Capo
1993-01-01
1993-01-01
Jerzy Kutnik

Okładka książki Arcydzieła czarnego kryminału Robert Leslie Bellem, W.R. Burnett, James Mallahan Cain, Raymond Chandler, James Hadley Chase, Peter Cheyney, Carroll John Daly, Samuel Fuller, David Goodis, Peter Haining, Dashiell Hammett, MacKinlay Kantor, Stephen King, Elmore Leonard, Ross MacDonald, Ed McBain, Mickey Spillane, Quentin Tarantino, Jim Thompson, Cornell Woolrich
Ocena 6,6
Arcydzieła cza... Robert Leslie Belle...

więcej Więcej

Krótki kryminał na jedno posiedzenie. To dość stara książka i metody pracy detektywów różnią się bardzo od tych, które poznajemy w nowszych książkach tego typu. Historia dotyczy przekrętu narkotykowego, który wymyka się przestępcy spod kontroli. Czyta się szybko i dobrze, choć niektóre wątki są zbędne, a niektóre potraktowane po macoszemu. Dobrze było przeczytać coś co...

Myślałem, że to będzie bardziej o samobójcach, jednakże tak nie było. Po mimo tego, że książka nie spełniła moich oczekiwań po przeczytaniu opisu, to uważam, że nie była taka zła C: jedyne co mnie nieco "zdenerwowało" to zakończenie... jednakże książka ma w sobie nagłe zwroty akcji i jest nieco nieprzewidywalna.

"Heroina" - prosty, a nawet banalny tytuł i okładka jak na pierwszy rzut oka, ale to tylko pozory. Książka, która przez cały czas, do samego końca, dostarcza wielu emocji, a zarazem przebieg wydarzeń jest nieprzewidywalny.
Rewelacja!

• 2013