Azyl

Okładka książki Azyl Julie Plec, Lisa Jane Smith, Kevin Williamson, ghostwriter
Okładka książki Azyl
Julie PlecLisa Jane Smith Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano (tom 5) Seria: Pamiętniki wampirów fantasy, science fiction
Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano (tom 5)
Pamiętniki wampirów
The Asylum
Amber
2012-06-05
2012-06-05
Agnieszka Kabala
azyl pamiętniki wampirów pamiętnik stefano

Okładka książki Bez maski Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez maski Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez słów Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez słów Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...

Przedostatnia część cyklu jest nudniejsza od poprzedniej. Najlepszym co było w tej części jako takie ukazanie relacji między braćmi, niby się nienawidzą ale jak trzeba to może nie podadzą sobie przysłowiowej "ręki" ale patyk i to najlepiej naostrzony już tak. Mimo to książka była nudna a fabuła zaczęła się niemiłosiernie ciągnąć mniej więcej od połowy książki.

Nie różni się od innych części - tak samo obrzydliwa :P

Nie różni się od innych części - tak samo obrzydliwa :P

Poprzedni tom zrobił smaka na kolejny, czyli ten, ale wyszło tak sobie. Niby jest akcja, ale bez większych emocji ;p

W tej części Pamietnika Stefano możemy śledzić dalsze losy braci Salvatore, przebywających w Londynie. Tam Stefano, jak i Damon muszą zmierzyć się z Samuelem, który wrabia w morderstwa starszego z braci.
Azyl podobał mi się równie mocno, co poprzednie części tej serii. Ta książka pokazuje jak silna jest więź między rodzeństwem. Damon nienawidzi Stefano, jednak zawsze, kiedy trzeba, przychodzi bratu z pomocą i odwrotnie. Walczą między sobą, ale ostatecznie nigdy siebie nie skrzywdzą. Przyznaję, że trochę wzruszył mnie moment, kiedy po kłótni Stefano przeprosił Damona, a on, nie bezpośrednio, ale przyjął przeprosiny.
Z niecierpliowścią oczekuję na ostatni już tom Pamietnika Stefano. Jestem bardzo ciekawa jak zakończy się ta historia.

Azyl to piąta część serii Pamiętnik Stefano.
Po całym Londynie są porozwieszane ulotki z ostrzeżeniem o grasującym po mieście Kubie Rozpruwaczu, a pod nimi portrety Damona, który niesłuszne został zamieszany w morderstwa. Stefano coraz bardziej martwi się o Violet. Razem z Damonem musi zjednoczyć siły, aby pokonać raz na zawsze Samuela, który jest za to wszystko odpowiedzialny. Jednak nie jest łatwo działać z bratem, gdy ciągle prześladują ich wspomnienia o dawnej miłości Katherine...
Azyl oczywiście jak poprzednie części to rewelacyjna książka. Nie brakuje w niej akcji oraz wspaniałego klimatu dziewiętnastowiecznego Londynu. Przez książkę wręcz się płynie - ledwo zaczęłam a już przerwacałam ostatnie strony. Zakończenie zaskakujące i jestem ciekawa, jak potoczą się losy braci Salvatore w ostatniej części
Serdecznie polecam.

Azyl to piąta część serii Pamiętnik Stefano.

Pamiętnik Stefano przenosi cię o sto lat wcześniej i odkrywa początek historii miłosnego trójkąta.

Wygnani z rodzinnego Mystic Falls Stefano i Damon przybyli do Europy, by zacząć wszystko od nowa. Lecz potężny i przebiegły wampir ma wobec nich inne plany. Najpierw zburzył spokojną egzystencję Stefano, a teraz kieruje na Damona podejrzenia o najstraszliwsze morderstwa, jakie kiedykolwiek oglądał Londyn.

Zjednoczeni we wspólnej walce bracia odkrywają ze zdumieniem, że nienawiść ich wroga ma swe źródło w przeszłości ich obu – i kobiety, która na wieczność odmieniła ich losy. Prześladowani wspomnieniem pięknej Katherine, przekonają się, że ich niełatwe przymierze zostanie wkrótce poddane zabójczej próbie…

Całą serię dostałam w prezencie, przeczytać trzeba i czytam. To tyle. Kwestia gustu, a o gustach sie nie dyskutuje.

"Życie jest trudniejsze niż śmierć."
"Niczego się nie osiągnie bez odrobiny ryzyka."
"A poza tym cierpienie dodaje siły"
"Jedyne co na świecie się nie zmienia, to wojna."
Parę aforyzmów z książki.
Tą część "Pamiętników wampirów" można uznać za dobrą. Fabuła może nie aż tak wciągająca jak poprzednie część, ale jest do przyjęcia.

"Życie jest trudniejsze niż śmierć."
"Niczego się nie osiągnie bez odrobiny ryzyka."
"A poza tym cierpienie dodaje siły"
"Jedyne co na świecie się nie zmienia, to wojna."
Parę aforyzmów z książki.

KRWAWY AZYL... KRWAWY LONDYN... CZY KTOŚ ODWAŻY SIĘ WYJŚĆ O ZMROKU Z DOMU, KIEDY NA ZEWNĄTRZ GRASUJĄ WAMPIRY?

Kolejny tom przygód dwóch braci: Damona i Stefano, którzy razem muszą stawić czoło zagadce brutalnych morderstw Kuby Rozpruwacza oraz dwóm potężnym wampirom: Samuelowi i Henry'emu. W afekcie Damon i Stefano muszą zrozumieć, że tak potężnego wroga mogą pokonać tylko razem.

Akcja toczy się zdecydowanie o wiele szybciej, książka jest też ciekawsza od swoich poprzedniczek, a zdecydowanym plusem całego tomu jest zaskakujące zakończenie.

Krótka lekturka na gorące popołudnie.

Przyzwyczaja do szybkiej akcji, ciągłych zmian.

Przyzwyczaja do szybkiej akcji, ciągłych zmian.

• Wampiry
  • Pamiętniki Wampirów