Moje życie jest cudem : dzienniki Igi Hedwig, wspomnienia najbliższych

Nova Sandec
Iga Hedwig choroba mukowiscydoza
biografia, autobiografia, pamiętnik
Iga Hedwig choroba mukowiscydoza

Pierwsza Polka chorująca na mukowiscydozę z przeszczepionymi płucami oraz jej historia, którą można by podsumować krótkim cytatem otwierającym książkę - "Prosiłem o wszystko, abym mógł cieszyć się życiem. Otrzymałem życie, abym mógł cieszyć się wszystkim" (Mike Yaconelli).

„Moje życie jest cudem – dzienniki Igi Hedwig, wspomnienia najbliższych”.

Pamiętnik Igi Hedwig to autentyczna historia nastoletniej dziewczyny, Igi, która zmaga się ze śmiertelną chorobą, jaką jest mukowiscydoza.
Świadoma kruchości swego życia i dramatycznej sytuacji w jakiej leczą się polscy chorzy na mukowiscydozę , od 17 roku życia prowadzi zapiski.
Przedstawia swoją...

Ta książka to wydany pośmiertnie pamiętnik młodej dziewczyny opisujący codzienne zmagania z chorobą - mukowoscydozą. Chorobą, która stopniowo pozbawiała Igę szans na normalne funkcjonowanie i ostatecznie przecięła wstęgę jej życia.
Czytając ciągle myślałam: "Boże, ona musiała walczyć o KAŻDY ODDECH, a ja mam zdrowe płuca i nawet tego nie doceniam!" . Wylałam morze łez przy...

Autentyczne zapiski z walki o życie Igi Hedwig zmagającej się z nieuleczalną chorobą jaką jest mukowiscydoza.

• Literatura faktu
  • Psychologia i pedagogika, etyka