Lekarka z powołania

Okładka książki Lekarka z powołania Dorothy Laudan
Okładka książki Lekarka z powołania
Dorothy Laudan Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Dr Quinn (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Dr Quinn (tom 1)
Doctor Quinn - Medicine Woman
Egmont Polska
1996-01-01
1996-01-01
Ryszard Wojnakowski
romans dr Quinn Dziki Zachód romans

Nie wiem jak ocenić tę książkę - bo jeśli spojrzeć tylko na książkę i to jak jest napisana, to ocena nie byłaby wysoka.
Ale jeśli spojrzę na nią przez pryzmat wspomnień z dzieciństwa, sentymentu, przeżyć jakie odczuwałam oglądając losy Dr Quinn - to nie ma takiej skali, by ją ocenić.
Kocham tę lekarkę, Sully'ego, uwielbiam Colorado Springs i większość jego mieszkańców. Ciepło, które od nich biło. Ukazywane wartości - przyjaźń, rodzinę, miłość, tolerancję, szacunek. Te wartości są ponadczasowe. Do serialu lubię wracać.
A książka to takie dopełnienie.
Kropka nad i.

Ok, wspomnienia i sentyment przeważą - nie będę oceniać samej książki, ale moje odczucia co do postaci i ich losów. Serialowi dałabym 10/10. Książce odejmę :P

Jest to taka książka, której czytanie do niczego nie zobowiązuje. Kiedy wypada wolna chwila - jeden rozdział, innego dnia - dwa akapity. Książka jest banalnie prosta, nie wymaga od czytelnika ani skupienia, ani specjalnego zrozumienia. Każdy problem zostaje w niej rozwiązany, każde zło wyrządzone przez bohaterów niesie za sobą karę. Ot, taki prosty i sprawiedliwy świat.

Jeżeli ktoś oglądał serial i mu się podobało, to musi przeczytać tę książkę. Postać doktor Queen jest tu nakreślona z rozmachem, a jej perypetie opowiedziane z detalami. Bardzo przyjemna lektura.

Przypomnienie serialu sprzed lat.

Przypomnienie serialu sprzed lat.

Książka świetna na dłuższe popołudnie. Bardzo mi się podobała. Napisana lekką ręką bez zbędnych zapychaczy które moim zdaniem są nie potrzebne. Polecam.

Ksiazka fantastyczna, uwielbiam dr Quinn zawsze kojarzy mi sie z dzieciństwem😊 Naprawde mozna się przy niej odprężyć.

• Romans
  • Pożyczone z biblioteki
  • Prywatna biblioteczka
  • Chcę kupić

Dodaj cytat z książki Lekarka z powołania