Uciekinier

Okładka książki Uciekinier Julie Plec, Lisa Jane Smith, Kevin Williamson, ghostwriter
Okładka książki Uciekinier
Julie PlecLisa Jane Smith Wydawnictwo: Amber Cykl: Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano (tom 4) Seria: Pamiętniki wampirów fantasy, science fiction
Pamiętniki Wampirów: Pamiętnik Stefano (tom 4)
Pamiętniki wampirów
The Ripper
Amber
2012-01-19
2012-01-19
Maja Kittel, Joanna Nałęcz
pamiętniki wampirów pamiętnik stefano

Okładka książki Bez maski Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez maski Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez słów Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez słów Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...

Okładka książki Randki z piekła Kelley Armstrong, Lori Handeland, Kim Harrison, Lynsay Sands
Randki z piekła Kelley Armstrong, L...
Okładka książki Bez szans Clark Aubrey, Lisa Jane Smith
Bez szans Clark Aubrey, Lisa ...
Okładka książki Istoty chaosu Kami Garcia, Margaret Stohl
Istoty chaosu Kami Garcia, Margar...

Kolejna część "Pamiętnika Stefano". Ta część jest najnudniejsza jak do tej pory, nie ma tu ani dynamiki ani ciekawej fabuły ani klimatu. Mamy przeskok czasowy i Stefano na dwadzieścia lat udało się uciec od swojego brata jednak kiedy słyszy o niewyjaśnionych morderstwach w Londynie podświadomie czuję do czego to zmierzą i wie że jego krótkie czasu spokoju niedługo znowu zostaną zakłócone. W tej części najbardziej boli mnie ciągłe użalanie się nad sobą i swoim nieszczęśliwym życiem głównego bohatera.

Wyrwana z serii, ale w sumie pewnie mało straciłam :P Akurat tutaj przeważają zniknięcia i morderstwa, ale pewnie to normalne :P

Kolejny tom tym razem przeskok czasowy - 20 lat. Ciekawa fabuła. Polubiłam Violet :)

Uciekinier to czwarty tom z serii Pamiętnik Stefano. Minęło dwadzieścia lat odkąd Stefano ostatni raz widział Damona. Teraz przeniósł się do Anglii, gdzie wiedzie spokojne życie, do czasu aż dowiaduje się o morderstwach w Londynie. Stefano przekonany jest, że stoi za nimi jego brat, ale czy ma rację? Czy uda mu się powstrzymać bezwzględnego mordercę, zanim znowu poleje się krew?
Przekonajcie się sami, bo jest to naprawdę fantastyczna seria, godna uwagi. Nie mogę doczekać się już kolejnego tomu, żeby dowiedzieć się jak dalej potoczą się losy braci Salvatore. Nie mogę postąpić inaczej jak przyznać tej książce dziesięć gwiazdek.

Uciekinier to czwarty tom z serii Pamiętnik Stefano. Dokładnie dwadzieścia lat temu Stefano po raz ostatni widział swojego brata, Damona. Teraz wiedzie życie, pracując na angielskiej farmie. Wydaje mu się, że może wreszcie odnalazł spokój, gdy nagle pojawiają się wieści o okropnych morderstwach w Londynie. Stefano podejrzewa, że tak przerażających zbrodni mógł dokonać tylko wampir.
Uciekinier tak samo, jak poprzednie części to rewelacyjna książka. Byłam nią zachwycona od pierwszej strony. Bardzo podoba mi się klimat XIX wieku, w którym została utrzymana. Przeczytałam ją w dwa dni, ponieważ nie mogłam się od niej oderwać. Bracia Salvatore są fantastyczni. Po prostu nie da się ich nie kochać!
W książce pierwotne wampiry były określane mianem "oryginalnych", co szczególnie rzucało mi się w oczy. Poprawnie powinno być "pierwotne". Ewidentnie jest to błąd tłumacza - po angielsku mówi się "the originals", lecz powinno się przetłumaczyć "pierwotni", a nie "oryginalni". Nie odjęłam za to książce, ponieważ, jak już wcześniej wspomniałam był to błąd tłumacza.
Bardzo polecam tę powieść wszystkim fanom Pamiętnikow Wampirów i Braci Salvatore, a jeśli jeszcze nie zapoznałeś się z tą fenomenalną serią, to zachęcam do sięgnięcia po pierwszy tom.
Już nie mogę się doczekać kolejnej części.

Dalszy ciąg historii dwóch braci – Stefano i Damona. Sięgnęłam po tę książkę nie mając nic lepszego pod ręką. Niestety książka strasznie mi się ciągnęła ale jakoś dobrnęłam do końca. Dla mnie jest ona niestety nudna i przewidywalna. Akcja rozwija się bardzo wolno. To chyba najsłabszy tom „Pamiętników wampirów”, które do tej pory przeczytałam. Raczej nie sięgnę po kolejną część.

Rozważania Stefano? Jak nabardziej tak!

Rozważania Stefano? Jak nabardziej tak!

Bardzo fajna, akcja brawurowo mnie wciągnęła. Niezłe skontrastowanie braci.

Bardzo fajna, akcja brawurowo mnie wciągnęła. Niezłe skontrastowanie braci.

Ta książka jest lepsza od poprzedniej części ale nie powala na kolana.
Violet wampirem była rzeczą niespodziewaną raczej śmierć, no ale zobaczymy co w kolejnej części zrobi

Ta książka jest lepsza od poprzedniej części ale nie powala na kolana.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

To kolejna książka z tej serii, którą przeczytałam, jednak niestety, najmniej ciekawa. Mimo jej grubości (ma trochę więcej niż 250 stron) czytałam ją około dwóch tygodni. Bardzo mi się dłużyła i zastanawiałam się, czy nie odłożyć lektury na później. Całość kręciła się wokół Violet i jej siostry, o których losy wielkoduszny Stefano walczył. Obiecywał sobie, że nie dojdzie juz do przelewu krwi i uratuje obie siostry. Niestety przed bratem zdołał je uchronić (co ciekawe, na samym końcu nawet się z nim pogodził),przed innymi wrogami, którzy go odnaleźli, aby pomścić śmierć Katherine, nie bardzo, bowiem jeden z członków rodziny, u której mieszkał, został zamordowany, a Violet została wampirem. Podsumowując, akcja nie była rozłożona równomiernie, co było ogromnym minusem. Były dłuuugie momenty, kiedy ziewałam przy lekturze, a także i takie, całkiem krótkie, lecz niesamowicie emocjonujące. Zdecydowanie ten ghost writer lepiej poradził sobie w poprzednich trzech częściach Pamiętnika Stefano. Polecam tylko oddanym fanom serii.

• Wampiry
  • Pamiętniki Wampirów