Wprowadzenie do buddyzmu tybetańskiego

Okładka książki Wprowadzenie do buddyzmu tybetańskiego
John Powers Wydawnictwo: A Seria: Buddyzm religia
2008-04-24
2008-04-24
Joanna Janiszewska

więcej Więcej

Świetna pozycja dla osób zarówno praktykujących buddyzm tybetański jak i totalnie zielonych w temacie. Można się z niej dowiedzieć naprawdę dużo o historii buddyzmu w Tybecie, historii samego Tybetu, czym jest buddyzm mahajana doktrynalnie. Zarówno w świetny sposób przedstawia różnice i podobieństwa głównych szkół buddyzmu tybetańskiego. Zdecydowanie polecam lekturę.

Książka jest dla mnie świetna i niezwykle ciekawa, mimo, że Tybetem interesuję się w niewielkim stopniu (moimi głównymi krajami zainteresowania są Indie i Pakistan). Książka jest ciekawa i pożyteczna nie tylko dla tych, którzy mocno interesują się Tybetem. Jako, że posiada liczące ponad 100 stron wprowadzenie do buddyzmu w ogóle, a w szczególności do mahajany, może być...

Świetnie napisane i szczegółowe kompendium wiedzy o buddyzmie

• Buddyzm
  • Chcę w prezencie
  • Religia
  • Religioznawstwo, mistyka, psychodeliki
  • Occulta - medytacja i kultura wschodu
  • Biblioteka domowa

Dodaj cytat z książki Wprowadzenie do buddyzmu tybetańskiego