Opowieści Central Parku

Pisze Się
kryminał humor groteska miasto opowiadania
kryminał, sensacja, thriller
kryminał humor groteska miasto opowiadania

Lekka,łatwa,prosta książeczka na odsrltresowanie. Krótkie opowiadanka pisane prostym językiem, które przypomniały mi czasy dzieciństwa, kiedy wraz z kuzynem wymyślaliśmy i pisaliśmy podobne historie. Do odstresowania po czymś cięższym, bez zaskoczeń.

Opowiadałam Wam już o Kabarecie Moralnego Niepokoju? Nie? To lepiej Was ostrzegę, bo trzęsą całym miastem, ba krajem nawet, więc lepiej żebyście wiedzieli, nim się z nimi zetkniecie przez przypadek. Wystarczy, że wejdą na salę, a część ludzi już zaczyna się trząść, ale to jeszcze nic. Rzucą parę słów, a cała sala dostaje drgawek jakichś, konwulsji, sama widziałam, jak jakiś...

Kilka opowiadań rzeczywiście słabszych, ale jest też parę absolutnych "perełek". Ogólne wrażenia bardzo fajne.

poszczególne "opowieści" są trochę za krótkie. Gdyby jednak były dłuższe, byłoby całkiem nudno. Uczucia mieszane.

Rewelacyjne! Dawno nie czytałem czegoś podobnego. Najbardziej mi to przypomina opowiadania Mrożka, chociaż wolałbym nie musieć tego uzasadniać ;)

Bardzo mi się podobało. Opowiadania lekkie, zabawne, z dużą dozą absurdalnego humoru. Krótkie, więc dobrze się czyta (ja większość przeczytałem w metrze). Polecam!

• 1. < 3
  • Chcę