Panna młoda z ogłoszenia

Okładka książki Panna młoda z ogłoszenia Bronwyn Williams
Okładka książki Panna młoda z ogłoszenia
Bronwyn Williams Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Romans Historyczny literatura obyczajowa, romans
Harlequin Romans Historyczny
The mail-order brides
Harlequin
2003-01-01
2003-01-01
Zofia Zaleska
wyspa rodzina majątek narzeczony posag ogłoszenie uczucia

Jak na romans, to wątek bardzo słabiutki. Ale jednak jest plusik w tej książce - nietypowa lokalizacja i otoczenie. To nie wiktoriańskie zamki i pałace, ale mało zaludniona odosobniona wysepka, gdzie żyją i pracują praktycznie sami mężczyźni. I za taki niesztampowy pomysł na fabułę dodatkowa gwiazdka.

Historia zabawna i mało romantyczna; zamiast potajemnych schadzek itd mamy pieczenie placków, karmienie kur, szorowanie patelni, ale tak opisane, że czyta się z przyjemnością i uśmiechem na twarzy.
I miłość też jest.

I miłość też jest.

Bardzo fajna ,aczkolwiek końcówka w porównaniu do całości jakby napisana w w pośpiechu .

Zawsze coś innego, bo na wyspie, bo koniec XIX wieku, ale za dużo splotów przypadków pojawienia się znanych osób na wyspie.

W mojej ocenie taki nie do końca romans historyczny. Więcej tutaj jednak powieści obyczajowej aniżeli romantycznej historii. Mimo to bardzo mi się podobał.

23-30

23-30

• Romans historyczny
  • Harlequin
  • Z_2023
  • 000 - Oddane w dobre ręce
  • Romans

Dodaj cytat z książki Panna młoda z ogłoszenia