Mam na imię Victoria. Zaginione dzieci Argentyny

literatura zagraniczna Argentyna dyktatura Victoria polityka
Carta Blanca
literatura faktu
literatura zagraniczna Argentyna dyktatura Victoria polityka

Książkę przeczytałam jednym tchem. Powiem szczerze, że zaskoczyły mnie negatywne opinie, które mówią o tym, jakoby przez książkę ciężko było przebrnąć. To fakt, że często pojawiają się hiszpańskojęzyczne określenia, ale wszędzie, gdzie użyto terminów w pisowni oryginalnej, w przypisie nazwa własna zostaje przetłumaczona. Ponadto na końcu książki znajduje się słowniczek z...

Książka zawodzi. Nie warto po nią sięgać. Kręci się tak naprawdę tylko wokół autorki i to bardzo chaotycznie. Nie poleciłabym nawet dla jej fana, choć w Polsce na pewno nie ma ich wielu.

Książka jest napisana dość chaotycznie, przez co ciężko było mi przez nią przebrnąć, autorka wiele razy się powtarzała, wracała do tych samych tematów, a innych wcale nie rozwijała. Gdyby nie to, że zainteresowała mnie jej historia chyba nigdy bym nie skończyła czytać. Całość jest przekazana w sposób nie do końca przemyślany, co mocno działa na jej niekorzyść.

Pomijając...

Temat mocny, książka nieudana.

słabo napisane, tłumacz i korektor chyba coś pili. czytanie utrudnia usianie tekstu pozostawionymi w oryginale sformułowaniami. tematyka trudna i ciekawa, ale ksiazka napisana słabo, chaotycznie.

Co wiemy o Argentynie? Czego nauczyliśmy się o tym kraju w szkole? Być może nasza wiedza o tym południowoamerykańskim państwie ogranicza się do informacji o Che Guevarze i Evicie? Nadszedł czas, by nadrobić zaległości ! Lektura książki Victorii Dondy to głęboka woda, jednak warto dać się porwać, by poszperać i doczytać, zagłębić się w krwawą historię tego kraju.
Młoda...

• Ameryka Południowa