Bushcraft, czyli sztuka przetrwania

Marcin Piekoszewski
Szlaki ludzi ciekawych
survival przetrwanie bushcraft

Na półkach: , , , , ,

R. Mears "Bushcraft czyli sztuka przetrwania"

Książka opisuje podstawowe kwestie związane z przetrwaniem w dziczy. Mears daję Nam praktyczne wskazówki na każdym kroku związane czy to z pozyskiwaniem jedzenia czy zbudowaniem schronienia. Radzi też w kwestiach odpowiedniego ubioru czy ekwipunku w zależności od terenu, który chcemy eksplorować.

Na plus książki zasługuje...

Jednak z najlepszych pozycji na polskim rynku jeżeli chodzi o podstawy bushcraftu czy survivalu. Ray Mears to ekspert w dziedzinie survivalu, więc informacje zawarte w książce są niewątpliwie rzetelne i wartościowe.

Dużo zdjęć, porad. Jedna z najlepszych, jakie miałem okazje przeczytać. owszem niniejsza zawiera zbiór porad ogólnych, a nie tylko dostosowanych do europejskich realów ale - to ta książka, a nie Bear'a szybciej nauczy cię bushcraftu, a może i nawet przetrwania w lesie.

Książka pokazuje czytelnikom sposoby na przetrwanie w różnych miejscach na ziemi i przygotowanie się na wyprawy w nieznane . Polecam :)

Praktyczne porady bez wodolejstwa.

Bardzo przydatna książka. Autor opisał podstawowy ekwipunek, narzędzia do cięcia i techniki cięć, jak zdobywać wodę i oczyszczać, sposoby rozpalania ognia i typy ognisk do odpowiednich warunków, jak budować schronienia różnego typu, wykonywanie olinowania i sposoby wiązań, zachowanie w różnych sytuacjach na szlaku, pożywienie jakie oferuje nam natura. Wszystko jest poparte...

Jak rozpalić ogień, wystrugać łyżkę oraz zbudować schronienie. Te oraz wiele innych, pozornie niepotrzebnych nam współcześnie rad, mamy okazję poznać czytając książkę "Bushcraft". Czy jednak naprawdę są one całkowicie bezużyteczne?

"Bushcraft" to nazwa pod którą zawierają się wszystkie umiejętności związane z survivalem, czyli sztuką przetrwania. Ray Mears jest człowiekiem...

• Chcę w prezencie
  • Survival
  • 001. Mam - literatura faktu
  • Survival, Sztuka przetrwania
  • Las
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Bushcraft, czyli sztuka przetrwania