Cud

Okładka książki Cud Stefan Ljungqvist
Okładka książki Cud
Stefan Ljungqvist Wydawnictwo: Rea Cykl: Mira i potwory (tom 4) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Mira i potwory (tom 4)
Monsterflickan. Miraklet
Rea
2009-11-25
2009-11-25
Maja Mikrut

Mira wie, że jedynym sposobem na ocalenie swojej mamy jest zdobycie odpowiedniego, wyjątkowego lekarstwa. Nie ma chwili do stracenia – data ważności recepty kończy się już za jeden dzień. Mira doskonale wie, że mikstura jest ostatnią szansą na ocalenie mamy. Dlatego z duszą na ramieniu zmierza do Kremiksturo-pteki – jedynego miejsca, w którym może uzyskać pomoc. W tym samym czasie do tej samej apteki zmierza Sylwester. On również podejmuje wyścig z czasem – musi zdobyć odtrutkę dla umierającego Czochrusa.

Jest jednak ktoś, dla kogo apteka kojarzy się tylko z niechęcią i znienawidzonym lekarstwem. Młody potwór, Śpioch, decyduje się na dość radykalny krok. Krok, który może go słono kosztować.

Tymczasem w karawanie potwory czekają na przybycie Starszyzny. Między Lopusem a sybillą toczy się zacięta walka. Rozgrywka dobiega końca, ale przegrany nie zamierza się poddać bez walki. Sprawy zaczynają przybierać naprawdę zły obrót. W dodatku Przywódca został porwany a szanse na jego uratowanie są bliskie zeru.

„Cud” to czwarta część przygód dziewczynki-potwora. Mira i jej młodszy brat mają przed sobą kolejne, trudne zadania. Akcja nie zwalnia ani na chwilę, wciąż pojawiają się nowe wyzwania i przeszkody do pokonania. Przeważa atmosfera nieufności, niebezpieczeństwa i mroku. Każdy z bohaterów o coś walczy i ku czemuś dąży – nie ma tutaj płaskich, jednowymiarowych postaci.

Nie jest to moja ulubiona część, ale muszę przyznać, że zaangażowałam się w historię i naprawdę wyczekuję jej finału. Mam wysokie oczekiwania i nadzieję, że wszystkie wątki zostaną rozwiązane :)

Wkręciłam się w tę serię, muszę przyznać. Niby literatura dziecięca, ale dorosłemu też sądzę, że by się spodobała. Mroczne klimaty są świetną odmianą od różowych książeczek widzianych w księgarniach.

Książki opowiadają historię Miry, dziewczynki, która odkrywa że została adoptowana. Tutaj chciałabym wspomnieć że tę serię znalazłam na dziale dla dzieci. Moim zdaniem książka jest dla dzieci +9 lat, ponieważ Mira jest szykanowana w szkole z powodu swojego wyglądu. Na początku książki dziewczynka mówi do swojego odbicia "Dlaczego nie możesz po prostu umrzeć?". Dlatego uważam że książka nie jest dla młodszych niż 9 lat.

Chciałabym by więcej dzieci sięgnęło po tą historię. Mi, niestety, pod koniec zupełnie przestała się podobać. Jednak myślę, że jestem po prostu na to za stara, ale myślę że nawet niektórym starszym powinna się spodobać.

Super

Super

Książka zasłużyła na taki tytuł. Istny cud, iż można kupić lekarstwo dla otrutego pieska od dziwnego człowieka i ona zadziała.
Kolejne świetne przygody Miry i jej brata, a także innych.
Gorąco polecam!

Kolejne świetne przygody Miry i jej brata, a także innych.
Gorąco polecam!

• Wymienię/Sprzedam