Budda i jego nauka

Okładka książki Budda i jego nauka
Eugeniusz Słuszkiewicz Wydawnictwo: Książka i Wiedza Seria: Światowid [Książka i Wiedza] religia
religia
Światowid [Książka i Wiedza]
Książka i Wiedza
1965-07-01
1965-07-01
Budda buddyzm

Okładka książki Wielka historia powszechna t.1/1 J. Bromski, J. Czekanowski, L. Finkiel, J. Jaworski, Józef Kostrzewski, T. Narolewski, S. Przeworski, J. Smoleński, Eugeniusz Słuszkiewicz
Ocena 7,5
Wielka histori... J. Bromski, J. Czek...
Okładka książki Religie uniwersalistyczne. Zarys dziejów Józef Bielawski, Józef Keller, Serafin Kiryłowicz, Wiesław Kotański, Edward Potkowski, Edward Szymański, Eugeniusz Słuszkiewicz, Witold Tyloch, Jan Wierusz Kowalski
Ocena 5,7
Religie uniwer... Józef Bielawski, Jó...

Ciekawa książka na temat życia Siddharthy Gautamy, bardziej znanego jako Budda (co znaczy dosłownie "przebudzony, oświecony"). Życiorys Buddy podany w przystępny sposób, a sama książka podzielona na 9 rozdziałów, które wyjaśniają nie tylko Buddę i pochodzenie buddyzmu, ale nawiązują także do tradycji takich religii, jak hinduizm oraz shinto. Warto przeczytać.

Dość skrótowe ujęcie nauk Buddy, umieszczone w otoczeniu historycznym.
Książka ciekawa ale krótka, taka kieszonkowa porcja wiedzy.
Ale czyta się dobrze; mogę z czystym sumieniem polecić tym, którzy nie szukają akademickiej rozprawy, lecz garści niezbędnych faktów.

Dość skrótowe ujęcie nauk Buddy, umieszczone w otoczeniu historycznym.
Książka ciekawa ale krótka, taka kieszonkowa porcja wiedzy.

Dodaj cytat z książki Budda i jego nauka