Space Shuttle

technika
978-83-7648-973-5
Adrian Markowski
wahadłowiec prom kosmiczny NASA STS

Promy kosmiczne były jak dotąd najpotężniejszymi statkami kosmicznymi zdolnymi mierzyć się z wieloma zadaniami na orbitach okołoziemskich, które realizowały przez trzy dekady. W książeczce opisano historię promów oraz zarysy ich konstrukcji. Jest alfabetyczny spis wszystkich astronautów z wyszczególnieniem misji w jakich brali udział oraz wzbogacona zdjęciami lista...

Historia wahadłowców. Jeden z bardziej nie udanych projektów podboju kosmosu. Dwa z pięciu wahadłowców uległy katastrofie. Wykorzystano je w zaledwie 30%. Samo założenie było nie złe, ale coś poszło nie tak. W książeczce nie ma podsumowań, same fakty. I zdjęcia wszystkich członków załogi z uwzględnieniem czasu trwania i celu misji.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• Astronomia, astronautyka, fizyka itp.
  • (rodzaj) astronautyka i podbój kosmosu
  • 52 książki 2014
  • 000 - Posiadam
  • Nauki ścisłe: fizyka, antropologia etc.
  • Kosmos
  • Biblioteczka