O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań

Okładka książki O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań Matthieu de Laubier, praca zbiorowa
Okładka książki O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań
Matthieu de Laubierpraca zbiorowa Wydawnictwo: Znak literatura dziecięca
literatura dziecięca
Gaston, le petit garcon qui n'arretait pas de poser des questions
Znak
2009-01-01
2009-01-01
978-83-240-1153-7
Klementyna Suchanow

Okładka książki Maciupek i Maleńtas. Niezwykłe przygody w Brzuchu Mamy Artur Gulewicz, Anna Janko
Maciupek i Mal... Artur Gulewicz, Ann...
Okładka książki Sznurkowa historia Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Agnieszka Żelewska
Sznurkowa hist... Roksana Jędrzejewsk...
Okładka książki W pogoni za życiem Emilia Dziubak, Przemysław Wechterowicz
W pogoni za ży... Emilia Dziubak, Prz...
Okładka książki Niebieska niedźwiedzica Joanna Maria Chmielewska, Jona Jung
Niebieska nied... Joanna Maria Chmiel...

Czy Wasze dzieci zadają bądź zadawały mnóstwo pytań? Moje tak i nadal to robią. Dzienna liczba ich pytań jest bardzo duża. Jedne są proste, inne bardzo skomplikowane. Ta książka pomogła mi udzielić odpowiedzi na niektóre z nich.
Całość podzielona jest na rozdziały tematyczne dotyczące tego, co najbardziej ciekawi dzieci. Wszystko przedstawione jest za pomocą obrazków z rozmowami. Bardzo dobrze trafia to do dzieci, które widzą, czego dotyczy dana sytuacja.
Jest też rozdział dla rodziców, w którym problemy są bardziej rozpisane.
Moi chłopcy z zainteresowaniem oglądali i słuchali odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Polecam bardzo!
Książka pochodzi z naszej prywatnej biblioteki

Bardzo dobra książka dla dzieci od lat 3. Takich, które nie odpuszczą, zanim się nie dowiedzą wszystkiego na interesujący je temat. Wracaliśmy do niej wielokrotnie. Teraz idziemy ją oddać do biblioteki. Warto było.

Mały Grzesiek bardzo ciekawy.

Mały Grzesiek bardzo ciekawy.

Swietna ksiazka, ktora moze byc materialem wyjsciowym do obgadania z dziecmi roznych trudnych tematow (przemocy, innosci, skad sie biora dzieci etc).

Polecam

Polecam

Wydawnictwo Znak emotikon przedstawia zgrabną książeczkę dla najmłodszych czytelników - dzieci w wieku od 3 lat, bogato ilustrowaną z bogatą treścią. Sensownie podzielona na część ilustrowaną i teoretyczną.
Poznajemy małego Grzesia, który jak to każdy przedszkolak ma ogromne pokłady wyobraźni a tym samym zaskakujące pomysły na poznawanie świata. Każda sytuacja w dowolnie wybranych miejscach jest niezwykle fascynująca. Wszystko to sprawia, że nasz główny bohater docieka odpowiedzi na wszystkie tematy i w zasadzie nie popuszcza nikomu dziadek, babcia, tata, czy mama a nawet kolegom z przedszkola.
Pytania małego dziecka są proste, ważne dla niego a zarazem dla nas dorosłych zupełnie zaskakujące. Urzekło mnie to, że dana osoba czy to rodzice, czy dziadkowie zawsze mają czas dla Grzesia i co najważniejsze odpowiadają mu w profesjonalny sposób. Sama chciałabym być taką skarbnicą wiedzy i umieć doskonale radzić sobie z odpowiedziami na tego typu pytania. Odpowiadać dziecku tak, aby po pierwsze wytłumaczyć dlaczego tak się dzieje a po drugie wyrazić zadowolenie dla zachowania dziecka lub przytoczyć odpowiedź w czasie przyszłym.
Starsze dziecko, które doskonale radzi sobie z czytaniem będzie świetnie rozumiało przesłanie płynące z książeczki, wiele się z niej nauczy. Młodszej córce czytałam, ale główny nacisk kładłam na formę obrazkową, dzięki której potrafiło odzwierciedlić dany problem w codziennym życiu.
Pytania Grzesia dotyczą różnych spraw codziennych a także strefy życia rodzinnego.
Na końcu książki znajduje się rozdział dla rodziców, gdzie autorzy kierują do nich kilka słów z wybranych działów.
Pamiętajmy wiedzy nigdy nie za wiele a książeczka, którą można z powodzeniem potraktować jako poradnik, jest doskonałą skarbnicą wiedzy dla dzieci jak i rodziców.
To niezwykłe jak w prosty sposób połączyć dwa światy dorosłych i dzieci tak, aby wszyscy mogli czerpać z niego korzyści.
Mały Grześ to postać fikcyjna, jednak doskonale odzwierciedla moją 3- latkę pełną ciekawej pasji poznawania otaczającego ją świata. Jako świadoma mama jestem niezwykle wdzięczna autorom za sam pomysł samego tematu książki, za możliwość sięgnięcia głębiej w istotę prostej czasami odpowiedzi a wydawnictwu za szansę poznania tej ciekawej lektury.

Czy ktoś mógłby odstąpić mi tę kiążkę.

Czy ktoś mógłby odstąpić mi tę kiążkę.

• Dla dzieci
  • Dostępne/wolne książki
  • Przeczytane 2012
  • Oliwia
  • Przedszkole

Dodaj cytat z książki O Grzesiu, chłopczyku, który nie przestawał zadawać pytań