Finansowy geniusz

2011-01-01
2011-01-01
978-83-7722-201-0
Finanse Sukces motywacja filozofia sukcesu Polska filozofia sukcesu

Audiobook. Jak dla mnie jest to zbyt krótka książka. Autor przekazuje kilka istotnych aspektów wiedzy na temat wyznaczania celów, motywacji i wytrwałości. Mi osobiście bardzo podoba się styl Wilczka. Przykłady z polskiej historii rzeczywiście są nieco naciągane - ale nie do przesady. Głównym plusem tej książki jest myśl przewodnia, którą jest bez wątpienia własny rozwój i inwestowanie przede wszystkim w siebie, co wtórnie doprowadzić powinno do bogactwa - czy spełnienia założonego celu. Jeżeli mam być szczery to bardziej podobała mi się książka "Armia cesarza". Nie przeszkadza to jednak w tym, żeby tę książkę polecać - sądzę nawet, że korzystniej byłoby ją przesłuchać wpierw. Jest ona swoistym wprowadzeniem w styl i budowanie myśli autora. Przekonuje mnie determinacja autora i jego pewność w formułowaniu tez. Moim zdaniem nie można jej nazwać coachowym czy motywacyjnym bełkotem - bo autor wcale nie wskazuje na to, że wszystko jest możliwe - wskazuje jedynie na aspekty, które mają kluczowy wpływ na realizację zamierzeń.
Reasumując - szkoda, że ta książka jest tak krótka. Myślę, że Wilczek mógł przekazać więcej. Mi osobiście bardzo odpowiada styl autora - dlatego też, być może przedkładam to nad pełną retorykę. Lubię połączenia historii, fikcji z prawdami życiowymi czy ekonomicznymi - a tego w tej książce pełno. Polecam ją tym, którzy cenią sobie akurat taki styl przekazywania wiedzy.

Bardzo słaba. Zarówno pod względem merytorycznym, jak i motywacyjnym. Jest wtórna, ale autor tego nie ukrywa. Tymczasem wtórność nie była y wadą, gdyby książka była inspirujaca. Nie inspiruje tymczasem, jest nafaszerowana frazesami, a storytelingowe fragmenty ocierają się o kicz. Naprawdę są lepsze pozycje w tej dziedzinie, gdzie autorzy są świetnymi mowcami motywacyjnymi potrafiącymi zachęcić do skupienia się na tej dziedzinie. Ta książka taka nie jest. Szkoda czasu.

Jeśli ktoś przeczytał już pare książek w tej tematyce to będzie zawiedziony.

Jeśli ktoś przeczytał już pare książek w tej tematyce to będzie zawiedziony.

Kiepska

Kiepska

Autor w ciekawy sposób zebrał meritum z kilkunastu książek rozwoju osobistego i inteligencji finansowej i zrobił z tego dzieło naprawdę warte przeczytania. Książka nie jest zbyt obszerna, ale wciągnęła mnie na tyle, że przeczytałem ją w dwie godziny. Naprawdę polecam, w dużym stopniu pobudza do działania.

Finansowy sreniusz. Skąd takie wysokie oceny? Znajomi? Jak sie juz przeczytało troche ksiazek o finansach i samorozwoju to ta pozycja wyda sie bardzo wtórna, do tego objetosc tej ksiazki jest smieszna. Te polskie przyklady ktore niby maja byc takim niesamowitym wyroznikiem tej ksiazki sa srednie i ewidentnie na sile. Autor kilkukrotnie szczyci sie tym, ale jakby mu naprawde zalezalo na pisaniu ksiazki na polskich przykladach to mogl to zrobic duzo ciekawiej i sensowniej. Poza literaturą faktu juz nigdy nie kupie zadnej ksiazki polskiego autora, bo po prostu nie potrafią ich pisać. Autor mowi ze sukces to nie droga na skroty, niestety ta "ksiazka" to wielkie pojscie na skroty i skok na kase. A obietnica dania 90 dni abonamentu w farmersach jesli kupi sie jego 10 ksiazek to chyba najbardziej przykry przyklad chciwosci z jaka sie kiedykolwiek spotkalem w ksiazce. Duze NIE

PS Tytul a tresc to tez jakis dowcip

coś w stylu bogatego ojca ale oparte na Polskich przykładach
na pewno godne uwagi

coś w stylu bogatego ojca ale oparte na Polskich przykładach
na pewno godne uwagi

"Finansowy geniusz" stanowi swego rodzaju streszczenie kilkudziesięciu książek z dziedziny osiągania sukcesu finansowego. Daniel Wilczek przekłada nam nudne, opasłe tomiska na przystępny język i wplata w to trochę humoru oraz mnóstwo przykładów wziętych z naszego rodzimego, polskiego podwórka. Ponieważ sukces finansowy nie jest zarezerwowany dla Stanów Zjednoczonych, u nas też można go osiągnąć :)

Finansowy geniusz wskazuje na pewne elementy własnego życia i codziennych działań, które przybliżają nas, lub oddalają nas od bogactwa. Pokazuje dlaczego bogaci mogą być bogaci. Te różnice nie są wcale drastycznie duże. Natomiast mogą doprowadzić do drastycznie dużych różnic w życiu finansowym.

O wielu rzeczach z książki słyszałam, czytałam już wcześniej. Część z nich już stosowałam. Ale z tej książki także wyciągnęłam dla siebie lekcję. I z pewnością jeszcze do tej książki wrócę. Bo z pewnością po jednym czytaniu nie zdołałam wyciągnąć z niej całej esencji.

• Biznes
  • Audiobooki