Współcześni Hamleci

literatura piękna
Barbara Rewkiewicz-Sadowska, Maria Boduszyńska
Koliber
opowiadania wojna

Irwin Shaw to niezwykły powieściopisarz, nowelista i dramaturg amerykański, który zapisał się w historii literatury między innymi znakomitymi powieściami (np. "Lucy Crown") oraz ciekawymi opowiadaniami. W 1950 roku wydano tom nowel tegoż autora pt. "Poszukiwania na ulicach miasta". Opowiadania zawarte w tej książce z tego tomu właśnie pochodzą. W książce znajdziemy siedem...

• 2005
  • Druga Wojna Światowa