Savoir vivre jako sztuka życia. Filozofia savoir vivre

Okładka książki Savoir vivre jako sztuka życia. Filozofia savoir vivre Stanisław Krajski
Okładka książki Savoir vivre jako sztuka życia. Filozofia savoir vivre
Stanisław Krajski Wydawnictwo: Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu filozofia, etyka
filozofia, etyka
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu
2007-01-01
2007-01-01
savoir vivre

Podręcznik warty przeczytania i polecenia. Dobrze zaprezentowany temat savoir vivre. Wiele ciekawych szczegółów i przykładów, polecam!

Rewelacyjnie zgłębiony temat samej istoty savoir vivre. Czym różni się ona od etykiety, ogłady, obycia, dobrego wychowania, bon tonu?

Martwią te niskie oceny. Przecież zaprezentowano tu niedościgniony ideał. Żeby w pełni "bawić się" w savoir vivre, trzeba być majętnym, jasne, ale to nie znaczy jeszcze, żeby odrzucać ją w całości.

Krajski prezentuje tradycjonalistyczne, czy wręcz ortodoksyjne podejście, ale niczego nie ukrywa i śmiało konfrontuje swoją perspektywę z współczesnymi, łagodniejszymi wersjami.

Temat został zaprezentowany szeroko i głęboko.
Czuć przemożny wpływ etyki Arystotelesa.

Krajski prezentuje tradycjonalistyczne,...

To pozycja bardzo ogólna. Jak komuś brakuje zarysu szerszego który by wskazał jak powinno się myśleć o Savoir vivre to bardzo dobra pozycja. Dużo odniesień do innych pozycji z tego zakresu, ale nic konkretnego się z niej nie dowiecie. Należy najpierw przeczytać szczegółowy poradnik. Wdrożyć w życie, a potem czytać tą książkę, aby wiedzieć czym się kierować.

Savoir vivre - poradnik snoba. Druga książka, druga szansa z mojej strony dla Krajskiego, ale mimo malutkiej objętości ledwo dałem radę. Znów odnoszę wrażenie, że SV stał się celem samym w sobie, nie zaś narzędziem, by dobrze sobie radzić we wszelkich sytuacjach towarzyskich. Nuda w miejsce praktyki - oto ukryty podtytuł książki.

• Savoir vivre
  • 1. 13. Kanon
  • Filozofia i etyka
  • 1. 8. Filozofia i etyka
  • 1. 1. Poradniki

Stanisław Krajski Savoir vivre jako sztuka życia. Filozofia savoir vivre Zobacz więcej