Dar totemów. Baśnie indiańskie

Okładka książki Dar totemów. Baśnie indiańskie
Vladimir HulpachJosef Kremláček Wydawnictwo: Media Rodzina Seria: Baśnie Świata literatura dziecięca
literatura dziecięca
Baśnie Świata
Indiánské pohádky. Severní Amerika
Media Rodzina
2010-01-01
2010-01-01
Martyna M. Lemańczyk
baśń legenda mit bajka Indianie Ameryka Północna

Okładka książki Opowiadania bożonarodzeniowe Aleksander Afanasjew, Hans Christian Andersen, Michaił Bułhakow, Alphonse Daudet, Jacob Grimm, Wilhelm Grimm, O. Henry, Vladimir Hulpach, Jack London, Aleksander Puszkin, Adalbert Stifter, Lew Tołstoj, Karel Čapek
Ocena 7,0
Opowiadania bo... Aleksander Afanasje...

więcej Więcej

Zapraszam wszystkich miłośników baśni i legend do sięgnięcia po Dar totemów autorstwa Vladimira Hulpacha, książka zawiera zbiór baśni i legend różnych plemion indińskich pośród , których znajdują się mity o tym jak według Indian powstał świat, czy baśnie o zwierzętach

Cudowne baśnie Indian Ameryki Północnej. Uczące empatii, troski o ludzi i naturę. Wspaniałe opowieści z morałem dla każdego

To pierwsza książka z serii "Baśnie świata", jaką miałam przyjemność przeczytać. Zaczęłam od ludu najbliższemu memu sercu, czyli od Indian północnoamerykańskich. Co do treści samych legend nie mam zarzutów - mimo, że czasem brutalne, dają świetną lekcję różnych moralnych postaw, jakie muszą przybrać bohaterowie opowieści. Mamy postacie zarówno zwierzęce jak i ludzkie, co...

bardzo ciekawa ale mogłoby być więcej

Dzięki tym baśniom choć na chwile mogłam przenieść się do pradawnych indiańskich wiosek, wyobrazić sobie, że siedzę obok indiańskiego bajarza i wsłuchuje się w opowieści przez niego snute... opowieści przekazywane z dziada na pradziada, które kształtowały świat Indian i ich kulturę. Dowiedzieć się jak według nich powstał świat, skąd wzięła się tęcza, zło, kłótnie i wiele...

Ciekawe legendy Indian, dostałem na 6 urodziny i przeczytałem w 2 dni (tak, umiałem już wtedy czytać), takie to było wciągające.

Kolejna paranoja po "czarownicy Nandze" dużo agresji(no ale w sumie trudno się dziwić) jednak zdecydowanie w naszym świecie, gdzie rządzi agresja i emocje nie potrzebuję dawać dziecku kolejnej dawki w książce.

• Chcę w prezencie
  • Dla dzieci i młodzieży