Historia literatury francuskiej w zarysie

Gustave LansonPaul Tuffrau Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN językoznawstwo, nauka o literaturze
Manuel illustre d'histoire de la literature francaise. Des origines a l'epoque contemporaine
Wiera Bieńkowska
Wydawnictwo Naukowe PWN
literatur francuska Francja teoria literatury historia literatury
językoznawstwo, nauka o literaturze
Wiera Bieńkowska
literatur francuska Francja teoria literatury historia literatury

Ach, wspomnienia... Ten podręcznik towarzyszył mi wiernie podczas wszystkich trzech lat studiów licencjackich, zawsze służąc pomocą czy to poprzez biografie twórców, interpretacje różnych dzieł czy też - rzecz szczególnie przydatna! - zwięzłe a dokładne streszczenia lektur. :)

Jedynym mankamentem książki jest krótki i przestarzały już niestety fragment o literaturze XX...

W książce tej pomiętych zostało wielu ważnych pisarzy, jednak ci, którzy się w niej pojawiają, opisani zostali w sposób bardzo ciekawy i pełen informacji. Jak dla mnie była to fascynująca lektura!

• We fragmentach
  • Literatura o literaturze
  • Sztuka, albumy
  • Chcę przeczytać - mam
  • Paris
  • Ma douce France
  • Studia
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Historia literatury francuskiej w zarysie