Dziewięciu książąt Amberu. Karabiny Avalonu

Okładka książki Dziewięciu książąt Amberu. Karabiny Avalonu
Roger Zelazny Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry Cykl: Kroniki Amberu (tom 1,2) Seria: Fantastyka - Przygoda fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
8320712068
Piotr W. Cholewa, Blanka Kuczborska
Fantastyka-Przygoda powieść amerykańska

więcej Więcej

O Kronikach Amberu słyszałam już dawno. Długo zwlekałam z sięgnięciem po nie, nie wiem w sumie dlaczego. Czytałam wydanie, gdzie dwa tomy znajdują się w jednej książce. Jest to wygodne, ponieważ każdy z nich i tak jest krótki. Początek zaskoczył mnie i zaciekawił. Pomysł z amnezją głównego bohatera jest świetny i bardzo przyjemnie odkrywa się razem z nim, o co w tym...

Świetna

Szukałem czegoś z fantastyki i znalazłem artykuł o najlepszych cyklach fantasy według Gildii. Kroniki Amberu uznano jako kultowe, takie które każdy powinien znać. Zabrałem się szczerze powiedziawszy z mieszanymi uczuciami, ale już od początku książka wywarła na mnie pozytywne wrażenie. Sam pomysł na światy - cienie, Amber jest naprawdę mocno przemyślany a i bardzo ciekawy....

Bardzo ciekawy świat i intryga. Polecam każdemu kto szuka czegoś lekkiego aczkolwiek interesującego.

Mimo, że styl pisania autora nie do końca mi leży - w końcu to książka z lat 70' - to jego wizja jest oszałamiająca. Byłoby jeszcze lepiej, gdyby opisywał to wszystko wolniej i bardziej szczegółowo, bo fabuła momentami galopuje niesamowicie. Zabrakło mi też dokładniejszego wyjaśnienia paru elementów. Ale chylę czoło.

Książka jednowątkowa, mocno przypominająca grę komputerową: główny bohater dąży do zdobycia władzy pokonując na swojej drodze liczne przeszkody stworzone przez członków jego rodziny.
Nie przypadła mi do gustu. Wolę książki bardziej skomplikowane, wielowątkowe, takie, nad którymi należy pomyśleć, a tego mi zabrakło.

Klasyka gatunku, przełomowe dzieła - to już wiemy. Jednak ponad 40 lat po powstaniu cyklu, można powiedzieć, że to przyjemne, niewymagające pozycje do przeczytania "na raz". Książka dobra, ale czy ją polecam? Jak masz ochotę i lubisz fantasy to pewnie będziesz się dobrze bawić, ale jeśli sobie odpuścisz to wiele nie stracisz.

Świetna książka. Wartka akcja, ciekawa historia, porywający, choć stawiający na minimalizm styl - to wszystko sprawia, że książkę (w tym przypadku książki) Żelaznego czyta się jednym tchem.

Ciekawy pomysł na fabułę.

Główny bohater jest jednym z kilkorga pretendentów do tronu, na którym zasiada teraz jeden z jego braci. By było ciekawiej król - czyli ich ojciec tak naprawdę zniknął ... jednego dnia był, by następnego zniknąć ... ( czytając tytuł czwartej części - "Ręka Oberona" zastanawiam się czy ojciec wówczas powróci). Dlatego obecnie panujący w Amberze -...

Pierwsza cześć cyklu i zdecydowanie najlepsza. Nigdy nie zapomnę pierwszej podróży Corwina do Amberu i jakim szokiem były dla mnie ... zmieniające się środki lokomocji. Kiedyś na pewno sięgnę po książkę jeszcze raz.

• Fantasy
  • Fantastyka