O niewiedzy własnej i innych. Listy wybrane

Francesco Petrarca Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria Seria: Klasyka filozofia, etyka
De sui ipsius et multorum ignorantia
Włodzimierz Olszaniec, Albert Gorzkowski
słowo/obraz terytoria
Filozofia Arystotelizm krytyka filozofia chrześcijańska poeci włoscy filozofia średniowiecza życie intelektualne Europy w średniowieczu listy filozoficzne
De sui ipsius et multorum ignorantia
filozofia, etyka
Włodzimierz Olszaniec, Albert Gorzkowski
Klasyka

Kto Petrarkę zna tylko z jego sonetów, dzieł wulgarnych (bo pisanych w volgare), zna go właściwie bardzo mało. Sam Petrarka wolał być znany ze swoich dzieł łacińskich i to właśnie w pisanym po łacinie eposie, nigdy zresztą nie dokończonym, "Afryka", upatrywał nadzieję swojej przyszłej sławy i nieśmiertelności.
Petrarka, jak odkrywamy czytając jego inne łacińskie dzieła, to...

• literatura piękna
  • Publicystyka/eseistyka/humanistyka
  • Filozofia i etyka
  • Kupić !
  • Reportaż, esej
  • Projekt la dolce vita
  • Literatura zagraniczna

Dodaj cytat z książki O niewiedzy własnej i innych. Listy wybrane