Sam Harris Wydawnictwo: Amazon filozofia, etyka
angielski
Amazon
filozofia, etyka
angielski

Krótka argumentacja dlaczego nie warto kłamać. Głębsza niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

Świetnie, elegancko przeprowadzona argumentacja przeciw aktowi kłamania. Wszyscy wiemy, że kłamstwo jest złe, jednak w niektórych społecznych sytuacjach uznajemy je za dopuszczalne (znajoma kupiła ci wyjątkowo brzydki sweter? umiarkowanie uzdolniony kolega prosi cię o szczerą ocenę swoich wierszy?) Harris argumentuje, że nie chodzi tu o obrażanie ludzi, ani o przesadne...

• Tai Lopez books
  • Domowa biblioteka