8 dzień

Paweł Śmieszek Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-61748-59-5
Warszawska Firma Wydawnicza
Powieść polska 21 w.
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-61748-59-5
Powieść polska 21 w.

”A czym jest rzeczywistość? (…) Świat jest snem Boga, drzemką w ósmym dniu tygodnia”

Intrygująco brzmiący tytuł pokusił mnie do sięgnięcia po dzieło Pawła Śmieszka. Czy możemy znaleźć się nagle w ósmym dniu naszego życia? I co on może oznaczać według interpretacji autora? Te pytania nasunęły mi się przed zajrzeniem na pierwszą stronę książki. Nie jestem jednak pewna czy...

Spośród całej rzeszy książek najbardziej intrygujące i atrakcyjne wydają mi się te, które w fantazyjny sposób żonglują rozmaitymi konwencjami; wśród nich wyjątkowo jasnym blaskiem świeci powieść - czy też przypowieść - Pawła Śmieszka zatytułowana "Ósmy dzień".
Fabuła rozpoczyna się dość konwencjonalnie, w sposób, który w niczym nie zapowiada dalszych, niewytłumaczalnych,...

• Fantastyka
  • Napisane