W niewoli zmysłów

Nalini Singh Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Psi i Zmiennokształtni (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Slave to Sensation
Data 1. wydania:
2006-09-05
Ewa Siarkiewicz
Prószyński i S-ka
literatura nowozelandzka
Slave to Sensation
Psi i Zmiennokształtni (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Ewa Siarkiewicz
literatura nowozelandzka

Wykreowany przez autorkę świat mnie całkowicie pochłonął. Zatopiłam się w nim bez reszty i oderwałam od codzienności. Pokochałam Saschę - kobietę silną, myślącą a przy tym niezwykle kobiecą no i oczywiście Lucasa - prawdziwy samiec alfa ale nie w stylu nadmuchanego macho, tylko faceta, który wie jak kochać. No i najważniejsze przesłanie, że bez uczuć nie da się żyć. Z...

Kiedy jest mi źle i mam dosyć całego świata, idę w kącik i zagłębiam się w świat wykreowany przez Nalini Singh. Kocham całą serię i wszystkich bohaterów. Pierwsza część może rzeczywiście nie jest najlepszą z serii ale i uważam że warto przeczytać wszystkie części

Liczyłam chyba na coś więcej.
Dobrze się czyta, fajny pomysł na fabułę (choć trochę za bardzo zalatywało Equilibrium), ale bez szału. Ponieważ jest to moja druga książka Nalini Singh, która mnie nie porwała, to na razie daruję sobie jej twórczość.

Muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona. To kolejna długa seria, która zapowiada się całkiem ciekawie. Trochę czasu zajęło mi przekonanie się do niej, ale było warto... Przynajmniej po tej pierwszej części.
Sascha to to przedstawicielka rasy PSI, o której warto wiedzieć kilka rzeczy - tych jednak dowiecie się czytając. Najważniejsze jest to, że NIE MAJĄ UCZUĆ....

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zderzają się dwa światy, dwa różne bieguny jak kto woli.
Przeogrom różnorakich uczuć i emocji, manifestacja miłości, jak i bólu ,strachu i gniewu itd itp; przeciw totalnemu braku emocji ale i dotyku drugiej istoty.
Rewelacyjnie opisane, aż można poczuć to wszystko.
Oczywiście na scenie zmiennokształtni, których uwielbiam, ale pojawia się czysta inteligencja i zimna logika...

Przeczytane 1/3 książki.
Hmmm... interakcje między głównymi bohaterami i pomysł na fabułę 10/10!
Czułam każdy dotyk opisany literkami, elektryczność i emocje.
Jedyne co mi przeszkadzało to za dużo opisów firm, ras, budynków, interesów, wszystkiego. Nudziło mnie to i doprowadzało do szewskiej pasji! Dlatego zrezygnowałam z dalszego czytania, ale wrócę do niej na pewno!

Książka paranormal z motywem kryminalnym i erotycznym. Świat dzieli się na zmiennokształtnych i Psi. Zmiennokształtni to człowiek i zwierze w jednym ciele, za to Psi to ludzie o wielkich umysłach i zdolnościach pozbawieni wszelkich uczuć i emocji. Sascha jest jedną z Psi jednak dziewczyna zaczyna odczuwać emocje, które mogą ją skazać na śmierć. Wraz z jej matką która jest...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

"W niewoli zmysłów" znalazłam całkiem przypadkowo.Skusiła mnie opowieść fantasy bez wampirów,wilkołaków i czarodziejów.
I faktycznie, sam pomysł autorki na stworzenie rasy PSI i Zmiennokształtnych bardzo przypadł mi do gustu. Jedni pozbawieni zdolności do odczuwania jakichkolwiek emocji , drudzy odczuwający wszystko ze zdwojoną siłą człowieka i zwierzęcia. Byłam bardzo...

Jest fabuła, romans, seks i kilka zabawnych scen czyli wszystko czego szukam w Paranormal Romance. Autorka dobrze opisuje emocje i tzw procesy myślowe.Bardzo dobrze opisani bohaterowie. Trudno nie zakochać się w Lucasie :).Polecam tę książkę i całą serię

Przeczytana w jedną noc. Dobrze napisana. Postaci dobrze zbudowane, nie nudzą. Czytałam inne recenzje. Nie wiem skąd rozczarowania. Nie spodziewajcie się głębi i filozofii. Spodziewajcie się fajnie napisanej książki z gatunku paranormal romance. Odpoczynek, rozrywka- to zapewnione. Głębsze emocje - nie, ale zależy czego szukacie. Dla mnie fajna.

Dyskusje

1 058