W niewoli zmysłów

Okładka książki W niewoli zmysłów
Nalini Singh Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Psi i Zmiennokształtni (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Psi i Zmiennokształtni (tom 1)
Slave to Sensation
Prószyński i S-ka
2011-11-22
2011-11-22
Data 1. wydania:
2006-09-05
Ewa Siarkiewicz
literatura nowozelandzka

Dla mnie super, łatwa i smaczna. Romans, Kryminał, poczucie humoru, fantastyka itd...wszystko co lubię.

Znów seria o parach, rodzących się związkach, towarzyszącym im konfliktach, dylematach. Czyta się szybką i wciąga. Świat, który nas otacza nie do końca jest takim jakim go widzimy, to co oczywiste nie do końca jest prawdą.

Na półkach: , , , , , , ,

Sascha należy do społeczeństwa PSI, które nie odczuwa żadnych uczuć a w życiu kieruję się tylko logiką. Ona jednak czuje, z dnia na dzień coraz więcej i coraz ciężej jej to ukryć. Jej sekret nie może wyjść na jaw, bowiem PSI eliminują popsute jednostki. Lucas to alfa watahy, która poszukuje seryjnego mordercy odpowiedzialnego za śmierć kobiet zmiennych. Wszystko wskazuje na to, że mordercą jest PSI dlatego też Lucas podejmuje się zadania zleconego przez PSI aby wyciągnąć od Saschy jak najwięcej informacji. Jednak ta z pozoru zimna kobieta jak nikt inny potrafi rozgrzać jego serce. Wszystko się komplikuje, gdy następna zmienna zostaje porwana i Sascha musi zdecydować po której stronie stanie i jak wiele będzie w stanie poświęcić

Mocna szóstka. Nowy pomysł na fabułę, ale nie chcę sięgać po kolejną książkę autorki, więc właściwie komentarz: „była o.k.” będzie tu najbardziej na miejscu. Można poczytać przed snem, ale bez ryzyka zarwania nocy ;)

Wykreowany przez autorkę świat mnie całkowicie pochłonął. Zatopiłam się w nim bez reszty i oderwałam od codzienności. Pokochałam Saschę - kobietę silną, myślącą a przy tym niezwykle kobiecą no i oczywiście Lucasa - prawdziwy samiec alfa ale nie w stylu nadmuchanego macho, tylko faceta, który wie jak kochać. No i najważniejsze przesłanie, że bez uczuć nie da się żyć. Z przyjemnością sięgam po kolejne części.

Kiedy jest mi źle i mam dosyć całego świata, idę w kącik i zagłębiam się w świat wykreowany przez Nalini Singh. Kocham całą serię i wszystkich bohaterów. Pierwsza część może rzeczywiście nie jest najlepszą z serii ale i uważam że warto przeczytać wszystkie części

Liczyłam chyba na coś więcej.
Dobrze się czyta, fajny pomysł na fabułę (choć trochę za bardzo zalatywało Equilibrium), ale bez szału. Ponieważ jest to moja druga książka Nalini Singh, która mnie nie porwała, to na razie daruję sobie jej twórczość.

Liczyłam chyba na coś więcej.

Muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczona. To kolejna długa seria, która zapowiada się całkiem ciekawie. Trochę czasu zajęło mi przekonanie się do niej, ale było warto... Przynajmniej po tej pierwszej części.
Sascha to to przedstawicielka rasy PSI, o której warto wiedzieć kilka rzeczy - tych jednak dowiecie się czytając. Najważniejsze jest to, że NIE MAJĄ UCZUĆ. Cóż, przynajmniej większość... Tak oto nasza Sascha okazuje się troszkę inna - powiedzmy zepsuta... Czuje i jest tym przerażona - dzięki temu, że czuje.
W ich świecie emocje to słabość, którą należy leczyć, więc ukrywa to przed wszystkimi.
Współczuję relacji jakie tam panują. Bar emocji, brak wsparcia, tylko interesy i logika. Można zwariować.
Rasa psychopatów - to stwierdzenie pada i dobrze się sprawdza.
Nasz Sascha jest jednak inna i realizuje projekt budowy domów dla zmiennych zlecony jej przez matkę.
Tak oto spotyka alfę zmiennokształtnych pum - Lucasa. To świetny zmienny i doskonały przywódca o bolesnej przeszłości.
Coś ciągnie tę dwójkę. Łatwo jednak domyślić się, że sprawy są trudne - ona nie powinna mieć uczuć, a on... Przecież ma wyciągnąć z niej informacje o Radzie i zbrodniach popełnianych na zmiennych, a tuszowanych przez PSI ...
Seryjny morderca....
E-psi? Empaci - dawno zapomniani i zniszczeni przez ciszę...

Ogólnie bardzo dobry pomysł na książkę. Pokochałam członków sfory Lucasa i alfę wilków. Nie mogę doczekać się historii Doriana pokaleczonego przez los, Vaughna - jaguara samotnika, Claya, Marcy i innych. Oraz naszego wilka - Hawnke <3

Ogólnie bardzo dobra historia. Co prawda zakończenie dość przewidywalne, ale ogólnie fabuła i obraz świata są skomplikowane. Fajnie przemyślana, w miarę dopracowana. Dobra pozycja na wieczór.
POLECAM

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zderzają się dwa światy, dwa różne bieguny jak kto woli.
Przeogrom różnorakich uczuć i emocji, manifestacja miłości, jak i bólu ,strachu i gniewu itd itp; przeciw totalnemu braku emocji ale i dotyku drugiej istoty.
Rewelacyjnie opisane, aż można poczuć to wszystko.
Oczywiście na scenie zmiennokształtni, których uwielbiam, ale pojawia się czysta inteligencja i zimna logika istot PsI. Ciekawe połączenie, sprzeczność.
Ach pełno miłości.

Zderzają się dwa światy, dwa różne bieguny jak kto woli.
Rewelacyjnie opisane, aż można poczuć to wszystko.

Przeczytane 1/3 książki.
Hmmm... interakcje między głównymi bohaterami i pomysł na fabułę 10/10!
Czułam każdy dotyk opisany literkami, elektryczność i emocje.
Jedyne co mi przeszkadzało to za dużo opisów firm, ras, budynków, interesów, wszystkiego. Nudziło mnie to i doprowadzało do szewskiej pasji! Dlatego zrezygnowałam z dalszego czytania, ale wrócę do niej na pewno!

Przeczytane 1/3 książki.
Hmmm... interakcje między głównymi bohaterami i pomysł na fabułę 10/10!
Czułam każdy dotyk opisany literkami, elektryczność i emocje.