Fever of the Bone

Okładka książki Fever of the Bone Val McDermid
Okładka książki Fever of the Bone
Val McDermid Wydawnictwo: Sphere Books Cykl: Tony Hill / Carol Jordan (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Tony Hill / Carol Jordan (tom 6)
Sphere Books
2010-01-01
2010-01-01
978-0-7515-4321-6

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Najpierw powoli, jak żółw ociężale... ;) końcowe rozdziały rewelacja.

Najpierw powoli, jak żółw ociężale... ;) końcowe rozdziały rewelacja.

Dobrze się czytało...

Dobrze się czytało...

Uwielbiam

Uwielbiam

Już to kiedyś czytałam. Historia morderstwa jest w porządku - ciekawa i może być zaskakująca. Natomiast cała otoczka... Zostałam przytłoczona nadmiarem postaci i relacji między nimi. Za dużo też miejsc zdarzeń i szczegółów technik kryminalistycznych.
No i ten niby geniusz od profilowania... Osobiście uważam, że to bardzo ograniczona pomoc w znalezieniu sprawcy, a tu wyrasta na pierwszoplanową.
No dlatego, summa summarum, jest 6*.

Bardzo długo czytałam tę książkę. Codziennie dosłownie po parę zdań, jakoś nie "wchodziła" mi. Dopiero kiedy przebrnęłam przez kilka pierwszych rozdziałów - wpadłam po uszy. Nie mogłam się oderwać. Bardzo mi się podobało. To z pewnością nie jest ostatnia książka tej autorki, która u mnie zagości.

Ponad połowa książki jest bardzo nudna. Dopiero pod koniec zaczyna się coś dziać.

ony jest znanym profilerem który zostaje poproszony o pomoc w odnalezieniu zabójcy. Chociaż sprawa jest skomplikowana psychologowi udaje się stworzyć profil sprawcy, jednak po powrocie do swojego miasta odkrywa, że tutaj również dochodzi do takich samych zabójstw. Dlatego też wraz ze swoją przyjaciółką Carol, która prowadzi sprawę morderstw zaczynają walkę z czasem aby znaleźć sprawcę. Czy uda się odnaleźć mordercę i odkryć co łączy wszystkie ofiary? Aby się tego dowiedzieć zachęcam do przeczytania książki ponieważ moim zdaniem jest naprawdę godna uwagi. Jest to moje kolejne spotkanie z twórczością tej autorki pierwsza jej książka jaką przeczytałam było "Miejsce egzekucji" i muszę powiedzieć, że ta jest zupełnie inna. W tej mamy doczynienia z mrocznymi zabójstwami, szybkim zwrotami akcji, a dzięki pojawianiu się nowych tropów nie można się przy niej nudzić. Dodatkowo postacie są bardzo fajnie "stworzone", a wpleciony wątek dotyczący ich przeszłości pomaga w lepszym ich poznaniu i zrozumieniu pewnych zachować.

Kazda kolejna część z serii Tony Hill jest: dlugorozkrecajaca się, wciągajaca i pociagająca. Uwielbiam te książki i gorąco polecam

Początek akcji zapowiada się ciekawie, jednak zbyt dużo przerywników, rozmyślań i dzielenia uwagi czytelnika na trzy różne dochodzenia. Przez to miałam wrażenie, że książka trochę mi się dłużyła i kusiło mnie przeskakiwać przydługie, sentymentalne fragmenty. Choć w ogólnym rozrachunku książka jest niczego sobie. Ciekawy pomysł, ale słabiej poszło z jego realizacją.

To już szósta część świetnego cyklu Val McDermid i widać, że autorka nie ma zamiaru zwalniać tempa. Nadal jest ŚWIETNIE i w zasadzie mogę tylko powtórzyć wszystkie komplementy, jakie umieściłem w swoich opiniach o poprzednich częściach.
Tony’ego Hilla i Carol Jordan bez wahania umieszczam w gronie najbardziej wyrazistych postaci, jakie wykreowali twórcy literatury kryminalnej, ale przecież z każdym tomem coraz ciekawsi robią się również ich współpracownicy i partnerzy. A w tej części Tony wreszcie dowiaduje się prawdy o swoim ojcu, co prawdopodobnie gruntownie zmieni jego dotychczasowe życie.
Wątek kryminalny jak zwykle jest pomysłowy i bardzo sprawnie poprowadzony. Nowy szef Carol wprawdzie nie zgadza się na jej współpracę z Tony’m, ale kiedy okazuje się, że nieoczekiwanie szukają tego samego seryjnego mordercy, znów łączą swoje siły z wiadomym skutkiem. Jest tempo, są emocje, wszystko się klei.
To już stało się regułą – każda kolejna książka Val McDermid to gwarancja dużych emocji, świetnej rozrywki i udanego relaksu.
Zdecydowanie polecam.

• Kryminał