Walcząc z przeznaczeniem

2011-10-01
2011-10-01
978-83-7745-237-0
miłość przeznaczenie walka poświęcenie

Od razu, kiedy usłyszałam, że "Bea", jak nazywana była na chomiku, postanwaia wydać ksiażkę, wiedziałam, że będzie to coś niesamowitego. I miałam rację. Beata poruszyła w swoim dziele trudną tematykę i ze swojego zadania wywiązała się doskonale.

Kiedy choroba dotyka kogoś bliskiego, wszystko się zmienia. Podejście do życia, postrzeganie innych, ale zwłaszcza nasze odczucia. Obawy zamieniają się w strach, radość zastępuje smutek, a złość przemienia się we wściekłość. Ostatnią deską ratunku okazuje się nadzieja, która jednak z każdym dniem może wygasnąć…

Alicja wiodła jak dotąd spokojne życie, mając u swego boku kochającego chłopaka i wspaniałych przyjaciół. Kiedy dowiaduje się, że choruje na przewlekłą białaczkę szpikową, wszystko legnie w gruzach. Rozpoczyna walkę o własne życie, która, jak się okazuje, z miejsca jest przegrana. Nadzieją jest jednak jej biologiczna matka, która może być dawcą szpiku. Alicja postanawia jej odszukać, a kiedy jej się to udaje, okazuje się, że przez to wplątała siebie i bliskich w konflikty z mafią. Odtąd walka o własne życie stanie się grą o życie również jej najbliższych. A stawka naprawdę jest ogromna…

Z twórczością autorki miałam okazję spotkać się na portalu internetowym chomikuj.pl. Czytywałam czasem pojedyncze rozdziały jej opowiadań jak i całe historie. Muszę przyznać, że naprawdę podobały mi się, więc do książki „Walcząc z Przeznaczeniem” podeszłam z ogromnym entuzjazmem. To debiut literacki Beaty i z czystym sumieniem mogę rzec, że w stu procentach udany. Kolejna historia autorki, która wywołała u mnie skrajną mieszankę emocji. W fabule, liczącej mniej niż dwieście stron, było ich multum, a odczuwałam je równie dobrze jak sami bohaterowie. Akcja wciąga od początku do końca i mimo swojej bolesnej i trudnej tematyki, zachwyca czytelnika.

Przede wszystkim ogromnym plusem jest fakt, że w tak małej liczbie stron autorka zawarła wszelkiego rodzaju wątki. Znajdziemy w niej wątek miłosny, wątek choroby, wątek kryminalny, wątek muzyczny i wiele innych. Opisy miejsc, leczenia jak i samej choroby wyglądają profesjonalnie, co tylko świadczy o dużej wiedzy Beaty. Dzięki temu odbiorca wie, o co we wszystkim chodzi, w międzyczasie ucząc się nowych reguł i nabywa cenne informacje. Ponadto krótkie rozdziały skonstruowane zostały w taki sposób, że nie odczuwa się ich długości, jedynie napięcie, które wzrasta z każdą kolejną stroną.

Bohaterowie nie są ckliwi ani przerysowani. Ich zwyczajność pozwala na lepsze zrozumienie ich postaci, ich postępowania i targających ich emocji. Najbardziej polubiłam Adama, który mimo wszystko stał się podporą dla swojej chorej dziewczyny. Ciepły, wyrozumiały, opiekuńczy, czasem narwany, ale to da się wybaczyć. I najważniejsze: gotów zrobić wszystko, aby uratować ukochaną. Nawet jeśli oznacza to wejście w konszachty z mafią. Nie cofnie się przed niczym. Z pewnością niejedna kobieta chciałaby mieć takiego Adama…

Styl autorki jest prosty i łatwy w odbiorze. Czyta się go bardzo szybko, wciąga z każdym kolejnym zdaniem. Mimo że „Walcząc z Przeznaczeniem” to pierwsza książka Beaty można śmiało stwierdzić, że styl jest już na naprawdę wysokim poziomie i gdybym nie znała wcześniej ani autorki ani jej twórczości, z pewnością myślałabym, że to książka jakiejś znanej pisarki, której jeszcze nie miałam okazji poznać. To świadczy o wielkim potencjale autorki…

Na koniec chciałabym jeszcze dodać, że wielka szkoda, że tak mało osób zna tę opowieść. Jest naprawdę godna uwagi. Dlatego zachęcam każdego do zapoznania się z „Walcząc z Przeznaczeniem”, bo historia jest niebanalna i porusza człowieka. I przede wszystkim wciąga, na co dowodem jest fakt, że przeczytałam ją w zaledwie cztery godziny. Przeczytajcie, naprawdę warto. Ja liczę jeszcze na to, że w przyszłości o autorce będzie głośno. Z wielką chęcią przeczytam kolejne jej projekty.

Alicja wiodła jak dotąd spokojne życie, mając u swego boku...

„Walcząc z przeznaczeniem” to historia pełna pasji, różnorodnych uczyć i skomplikowanych emocji.
To historia Alicji, przed którą jak się wydaje świat stoi otworem. Dziewczyny, która ma wspaniałego chłopaka, rockmana, cudowną matkę zastępczą, oddane przyjaciółki. Lecz nic nie dzieje się tak jak w bajce i życie Ali z dnia na dzień ulega gwałtownej zmianie. A wszystko za sprawą bardzo poważnej choroby, która zaatakowała jej organizm.
Początkowo, Ala jest załamana wyrokiem jaki usłyszała od lekarza. Jednak bardziej martwi ją to jak jej bliscy zareagują na to, że zostało jej pięć lat życia, niż sam fakt, że umrze. Alicja długo ukrywa przed najbliższymi prawdę. Bardzo trudno jest jej zachować tę tajemnicę. W końcu decyduję się powiedzieć o wszystkim mamie oraz chłopakowi. Boi się reakcji szczególnie Adama. Jak się okazuje bezpodstawnie. Młody mężczyzna wspiera ukochaną, chce być nawet dawca szpiku. Gdy badania są niezgodne, postanawia wraz z Alą wyruszyć w poszukiwaniu biologicznych rodziców dziewczyny. Ta podróż będzie początkiem czegoś jeszcze gorszego, nawet od białaczki. Spotkanie z Hanną przyniesie jeszcze więcej problemów niż ktokolwiek by się spodziewał. Jakich sami musicie przeczytać :)
Ta książka, to fascynująca historia o miłości, poświęceniu, odwadze, a także tchórzostwie. Zawiera wszystkie cenione przeze mnie elementy, czyli wątek romansowy, ale taż kryminalny. To nie cukierkowa historyjka dla grzecznych panienek, a wciągająca i porywająca sensacyjno – kryminalna powieść.
Szczególną uwagę zwraca zaprezentowany opis przemyśleń i emocji bohaterów. Autorka w wyjątkowy sposób przedstawia przeżycia wewnętrzne postaci. Przez co czytelnik utożsamia się z sytuacją Alicji. Poznaje jej punkt widzenia, a także m.in. Hanny, czy Adama.
Akcja jest szybka, dynamiczna, porywająca. Dialogi prawdziwe, czasem śmieszą, czasami doprowadzają do łez.Zdania krótkie, akcja wartka przez co książkę czyta się jednym tchem. Ja osobiście przeczytałam ją w trzy godziny, poświęcając bardzo nudny wykład ze zdrowia publicznego :D
Cóż mogę więcej napisać, bardzo udany debiut. Z przyjemnością przeczytam kolejne pozycje autorki, bo wierzę, że tak wielki talent będzie się dalej rozwijał. Dziękuję.

Debiutancką powieść młodej autorki Beaty Bieli zdecydowałam się przeczytać ze względu na tematykę, którą ta książka porusza. Temat niełatwy, trudny, wręcz bolesny.
Wyroki śmierci bowiem padają nie tylko na sądowej sali. Także w ciszy gabinetów lekarskich są ludzie, którzy dowiadują się o tym jak niewiele im zostało dni życia. Czasem ta diagnoza spada jak grom z jasnego nieba i dosłownie zwala z nóg. Ma to zwłaszcza miejsce, jeśli dowiaduje się o tym osoba młoda, pełna życia i planów na przyszłość. Taki wstrząs przeżywa główna bohaterka powieści "Walcząc z przenaczeniem". Młoda, zakochana studentka, pełna marzeń i planów od pewnego czasu czuje się osłabiona i mdleje. Badania wskazują jednoznacznie na ciężki przypadek białaczki szpikowej. Alicji lekarze dają maksymalnie pięć lat życia. To dla niej szok i dziewczyna czuje się totalnie załamana. Nie może w to uwierzyć, ale smutna rzeczywistość jest nieubłagana. Na szczęście jej bliscy stoją twardo u jej boku. Adopcyjna mama oraz narzeczony robią wszystko, by uratować Alę. Czy walka się uda ? Czy znajdzie się dawca z odpowiednią zgodnością tkankową ?
Ta książka napiszę bez ogródek jest niesamowita. Po prostu świetny debiut ! Autorka godnie zmierzyła się z bardzo wzruszającą tematyką śmiertelnej choroby, która dotyka młodą, szczęśliwą dziewczynę. Ciekawie wykreowana postać bohaterki wzbudza sympatię i współczucie. Ala moim zdaniem bardzo dzielnie i dojrzale poradziła sobie z bardzo trudnym wyzwaniem. Choroba, która jest potwornym wyrokiem nie pokonała jej psychiki. Ala poczuła jak cudownie jest mieć u boku oddanych i kochających bliskich. Choć czasem zdarzały się jej chwile słabości. A zarazem dzięki białaczce dziewczyna poznała biologiczną matkę, przeżyła wiele trudnych i bolesnych zdarzeń.
Ta powieść jest pełna emocji. Czyta się ją jednym tchem. Osobiście nie przespałam przez nią pół nocy, ale było warto. Bo jej akcja dzieje się bardzo szybko i obfituje w przeróżne wydarzenia. Ta książka jest powieścią obyczajową, ale znajdziecie w niej i ognisty romans i dawkę dobrej sensacji. Styl jest poprawny, dialogi dość zgrabnie wyważone. W trakcie lektury bardzo się wzruszyłam i miałam okazję poznać emocje jakie przeżywają chorzy. Autorka uświadomiła mi ile siły kosztuje walka o własne życie, ile musi przeżyć ktoś, kto o własnym wyroku musi powiadomić tych, którzy go kochają. Zakończenie powieści jest bardzo ciekawe i lektura trzyma w napięciu do ostatniego zdania.
Nie będę pisać już więcej pochwał poza zdaniem, że to jedna z najlepszych debiutanckich powieści jakie kiedykolwiek przeczytałam. Znakomita książka, której z czystym sumieniem stawiam najwyższą ocenę - Pani Beato zasłużone "6" dla Pani powieści .

„- Będziesz walczyć – powiedział po chwili, nadal ze wzrokiem utkwionym w swoich kolanach – Będziesz biegać od lekarza do lekarza, będziesz brać leki i robić badania. Będziesz walczyć i nie zostawisz mnie!”*

Zastanawialiście się kiedyś nad tym co byście zrobili gdybyście usłyszeli, że zostało wam kilka dni, tygodni, miesięcy, lat życia? Nie? Szczerze to ja też nie. Do teraz. Co byśmy wtedy czuli, co byśmy chcieli zrobić z czasem, który nam pozostał? Jak mamy zostawić osoby, które kochamy? Walczylibyśmy, czy byśmy się poddali?

Alicja jest młodą szczęśliwą kobietą, ma wszystko co potrzebne jest do szczęścia. Fantastycznego chłopaka Adana, który świata po za nią nie widzi, kochającą matkę Ulę (co prawda adopcyjną, ale czy to ma jakieś większe znaczenie?),przyjaciół, studiuje, pisze książkę… Czy trzeba czegoś więcej? Niestety los przyszykował dla niej bardzo nie miłą niespodziankę. Ala coraz gorzej zaczyna się czuć i mdleje. Po kolejnym takim incydencie dziewczyna idzie do lekarza, a diagnoza jest dla niej wyrokiem. Przewlekła białaczka szpikowa, jeśli zacznie się leczyć ma kilka lat życia. Dziewczyna jest załamana, nie wie jak ma powiedzieć bliskim o tym. Boi się reakcji Uli, niedawno zmarł jej mąż, jak teraz poradzi sobie ze śmiercią córki. A Adam? Zostawi ją gdy będzie go potrzebować? Jak on upora się z jej odejściem? Początkowo ukrywa prawdę lecz wie, że nie może ego wiecznie robić, jest świadoma tego, że rodzina i przyjaciele zbyt dobrze ją znają by coś przed nimi ukryć... Nadchodzi dzień gdy mówi im co się dzieje…
Pojawia się też szansa pokonania choroby, jest potrzebny przeszczep szpiku. Niestety nadzieja szybko pryska. Nikt z jej bliskich nie może być dawcą. W tym momencie Alicja postanawia za namową Adama poszukać matki, która ją urodziła. Dziewczyna nie wie, że poszukiwania sprawią jej mnóstwo bólu, jej i jej bliskim. Kłopoty, w które się wpakują mogą być straszne w skutkach, a jej życie wcale może nie być uratowane.
Co zrobi Alicja? Odnajdzie biologiczną matkę, czy ta jej pomoże? Dziewczyna dowie się czemu została porzucona? W co wpakuje swoich bliskich główna bohaterka próbując ratować siebie? Co zrobi Adam? Ile będzie w stanie wytrzymać i poświęcić dla ukochanej?

Jestem zachwycona tą powieścią. Jest tu wszystko co lubię: tajemnica, wątek kryminalny, akcja, wątek miłosny, który przeplata się w powieści. Jestem pełna podziwu dla pisarzy, którzy potrafią stworzyć książkę o małej ilości stron i sprawiających, że targają nami wszystkie możliwe emocje. Nie ma tu nie potrzebnych innych wątków. Akcja toczy ię szybko i płynie, a my możemy tylko z zapartym tchem śledzić tok zdarzeń. Alicja to silna kobieta, która miała święte prawo się załamać, poddać. Jednak tego nie zrobiła. Częściowo pewnie dlatego, że miała ludzi, którzy ją wspierali.
Bohaterowie są różni. Jedni spokojni, ale stanowczy, drudzy pełni temperamentu. Tutaj czarny charakter jest czarnym charakterem, nie ma litości. Polubiłam Ule i Adama za ich osobowość i dążenie do tego by uratować Alę. Za to jej matka biologiczna wzbudziła negatywne uczucia o które nawet się nie podejrzewałam. Nie rozumiem takich osób i nie chcę zrozumieć.
Mam co prawda kilka zastrzeżeń do wydania, ale to już będzie skierowane do wydawnictwa. Do reszty nie mam żadnych ale. Nawet okładka mnie tu oczarowała.
„Walcząc z Przeznaczeniem” czyta się niezwykle szybko i przyjemnie akcja w ciąga i nie pozwala się oderwać od czytania nawet na chwilę. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jeśli powieść miała więcej stron czytałabym ją całą noc. Pomyślicie sobie, że to kolejna powieść o walce o życie. Otóż nie. Już dawno nie czytałam tak wciągającej i zajmującej powieści. Polecam!!

*str. 54

• Książki pojedyńcze
  • Aaa
  • ➤ ➤ Wyd.: ... inne/pozostałe
  • ■ ■ Dane tech.: Z autografem/dedykacją
  • Brak /poszukuję

Dodaj cytat z książki Walcząc z przeznaczeniem