Uroda i pieniądze

Okładka książki Uroda i pieniądze Lynne Graham
Okładka książki Uroda i pieniądze
Lynne Graham Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin Światowe Życie literatura obyczajowa, romans
Harlequin Światowe Życie
Iwa Pilawska
harlequin romans

Na półkach: , , , , , , ,

Cykl "The Pregnant Brides" - 3/3
Lynne Graham - "Uroda i pieniądze"/"Greek Tycoon, Inexperienced Mistress"

Lindy (26) + Atreus ----- THEODOR, twin girls

*2010

1. "Desert Prince, Bride of Innocence"
2. "Ślub w Petersburgu"

Cykl "The Pregnant Brides" - 3/3
Lynne Graham - "Uroda i pieniądze"/"Greek Tycoon, Inexperienced Mistress"

Lindy (26) + Atreus ----- THEODOR, twin girls

*2010

1. "Desert Prince, Bride of Innocence"
2. "Ślub w Petersburgu"

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Atreus Dionides jest bogaczem i do tego playboyem. Co chwilę pojawia się z inną kobietą i raczej nie szuka nikogo na stałe, gdyż często był fałszywie posądzany o ojcostwo, przez swoje byłe kochanki. Mężczyzna ten ma zdecydowanie dość naciągających go kobiet. Lindy jest spokojną pracującą w domu kobietą. Ubiera się nieatrakcyjnie, gdyż ma dość niskie poczucie własnej wartości. Jest jednak szczera i zawsze gotowa do pomocy, dlatego mimo swojej traumy odnośnie pożarów, pomaga Atreusowi w momencie gdy jego posiadłość staje w płomieniach. Lindy nie czuje się jednak dobrze w jego towarzystwie, gdyż Atreus przyłapał ją kiedyś w trakcie kąpieli nago, w jednym ze strumieni na jego posiadłości. Ją to zawstydziło i zraziło, jego wpierw zdenerwowało a później sprawiło, że się nią zainteresował. Krok po kroku rodzi się jednak pomiędzy nimi płomienny romans, który nie zmierza jednak ku happyendowi...

Mniej mi się ta historia podobała niż Ogród nadziei. Nie przepadam za słabymi bohaterkami, które nie potrafią podjąć samodzielnie decyzji i męczą się w związku nie umiejąc się postawić. Niestety taka jest Lindy co sprawiło, że jej nie polubiłam. Związek tej dwójki nie jest pełen uczuć i emocji, lecz raczej opiera się na zaspokajaniu potrzeb Atreusa, gdyż Lindy po prostu mu się podporządkowuje. Do tego dochodzi kwestia swoistego mezaliansu, gdyż Atreus twierdzi, że jego żoną może zostać tylko kobieta o podobnym mu statusie społecznym (nie znoszę takiego gadania!). Mimo to przyznaję, że postacie są nieźle skonstruowane i konsekwentne. Nie jest to już tak lekka i przyjemna książeczka. Dużo jest tutaj przeciwności losu i nieporozumień, jednak fankom i tak na pewno przypadnie do gustu.

• Harlequin
  • Romanse
  • Romans
  • VVV
  • Przeczytane 2012
  • Niedoczytane

Dodaj cytat z książki Uroda i pieniądze