Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym

Okładka książki Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym św. Alfons Maria Liguori
Okładka książki Umiłowanie Jezusa Chrystusa w życiu codziennym
2010-01-01
978-83-60998-72-4
Maria Pierzchała OSeR
Jezus Chrystus życie duchowe duchowość modlitwa filozofia psychologia Liguori

Doktor najgorliwszy odwołuje się w swoim nauczaniu do wielu świętych, doktorów, ojców Kościoła. Dzięki temu, książka staje się żywym świadectwem Kościoła.

Książka idealna dla tych którzy popadli w rutynę życia chrześcijańskiego, a chcieli by rozbudzić swoją wiarę i miłość do Boga. Święty Alfons Maria de Liguori przedstawia cechy i zachowania jakimi powinna charakteryzować się osoba dążąca do świętości. Wszystko poparte cytatami świętych, błogosławionych i wierzących. Chociażby takim cytatem Beatrycze od Wcielenia "Bezcenną jest nawet najmniejsza rzecz uczyniona dla Boga" czy świętego Franciszka Salezy "Niektórzy za doskonałość uważają surowość życia, inni modlitwę lub częstotliwość przystępowania do sakramentów świętych, jeszcze inni jałmużnę. Ja zaś uważam, że doskonałość nie polega na niczym innym, jak na umiłowaniu Boga z całego serca. Wszystkie inne cnoty bez miłości są tylko stosem kamieni."
Książka dopomaga w poprawie życia, które powinno być pokornym wypełnianiem woli Boga. Jako cenny sposób walki z pokusami czy osłabnięciem wiary autor zaleca modlitwę, na którą Bóg nie powinien być obojętny.
Niektóre zasady mogą wydać się komuś trudne do spełnienia chociażby wyrzeczenie się posiadania dóbr lub nie przywiązywanie się do wszystkiego co stworzone nawet rodziny a tym samym całkowite oddanie się Bogu. Święty Alfons zaznacza jednak, że świętym może być każdy, nie tylko osoby zakonne czy księża.

Jedno z największych dzieł w historii duchowości katolickiej. Absolutny fundament.

• Religijne
  • Religia