Powrót do Missing

Data 1. wydania:
2009-02-03
Jacek Żuławnik
Świat Książki
Jacek Żuławnik Afryka Addis Abeby Etiopia medycyna szpital bliźniacy miłość chirurg powołanie
Cutting for Stone
literatura piękna
Jacek Żuławnik

Oficjalne recenzje i

Medyczna pasja

[ 39 ] Link do recenzji

Książka nie przeniosła mnie do Afryki...

Ta książka jest cudna, ma w sobie wszystko co lubimy, dobry język, ciepły, i absolutnie niebanalny, dojrzały. Ciekawe postaci, oddane społeczne aspekty Afryki, hinduizmu, i białych. To się naprawdę bardzo dobrze czyta, a do tego książka wzrusza. Mało jest tak bogatych książek, to prawdziwa perła.

Powieść zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Świetne tłumaczenie, niezła redakcja. Historia bliźniaków jest poruszająca, niezwykle ciekawa i emocjonalna. Szczególnie przypadła mi do gustu Hema, Gosh i Marion - świetnie postacie, dobrzy ludzie, wyznający wartości i kochający się. Idealny przykład do naśladowania. Sam pomysł na utkanie życia chłopców, urodzonych z...

Piękna powieść pełna pasji i miłości. Duszna atmosfera Etiopii a w tym wszystkim bieda połączona z pasją do medycyny, miłość, zazdrość, dorastanie dwóch bliźniaków, trudne wybory i życie, które ciągle zaskakuje. Czy można chcieć czegoś więcej? Naprawdę świetnie napisana powieść wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Polecam!

Abraham Verghese zabiera nas w piękną podróż do Afryki, a dokładniej do Addis Abeby w Etiopii. W szpitalu misyjnym, zakonnica rodzi bliźnięta - dwóch chłopców, sama umiera podczas porodu. Narratorem opowieści jest jeden z braci, opisuje czas spędzony w tym kraju, jego , mimo wszystko, szczęśliwe dzieciństwo i pierwszą , ważną miłość. Bohaterowie są opisani z wielką...

niesamowita ,na długo zapada w pamięć.polecam

Bardzo ciekawa książka. Podobały mi się aspekty medyczne i cała atmosfera tego afrykańskiego szpitala.

Jedna z piękniejszych książek, które w ostatnim czasie przeczytałam. Pięknie opowiedziana historia, ciekawi bohaterowie. Cudowna lektura na długie jesienne wieczory.

Ciężko ocenić tego rodzaju książkę.
Znawca czy choćby stażysta medycyny powinien znaleźć w niej kilka ciekawych sytuacji, podobnie osoba duchowa- niestety nie należę do żadnej z tych grup.
Nie mogę nazwać tej książki słabą- choć czas jej przeczytania wyniósł ponad miesiąc, trudniej było mi wziąć ją do ręki aniżeli zatracić się w opisywanym świecie.
Nie umiem ustosunkować...

Ok. 750 stron przeraża i nasuwa myśli, cóż to za gniot musi być ;-)
Wydanie 'gazetowe' nie zachęca do wzięcia do ręki.
Ale gdzieś tliła się jednak nadzieja, podsycana wysokimi ocenami na LC, że może nie będzie najgorzej. I nie było :-) szczególnie po ok. 200 stronie ;-)
Entuzjazm, zaangażowanie, zamiłowanie i pasja, w życiu i w miłości, połączona z ciekawymi opisami różnych...

Dyskusje

• 2012