Czas pokaże

Jeffrey Archer Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki rodziny Cliftonów (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Only Time Will Tell
Data 1. wydania:
2011-05-12
Danuta Sękalska-Wojtowicz
Rebis
Only Time Will Tell
Kroniki rodziny Cliftonów (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
Danuta Sękalska-Wojtowicz

Książki Archera są do siebie podobne. Ale jak mam ochotę na prostą literaturę to sięgam do twórczości tego pisarza. Ten ton trzyma poziom. Mały minus za nie do końca umiejętną narrację kilku postaci. Cześć wydarzeń z perspektywy innych bohaterów zawiera liczne powtórzenia fabuły. No ale ogólnie polecam.

Żadne wielkie arcydzieło. Ale jako lekkie czytadło to fajne.

Czuć było, że Archer teraz postanowił opisać całe swoje życie, ale jeszcze to tak nie przeszkadzało. Niestety, z tomu na tom okazuje się, że jest coraz gorzej...

Niesamowita saga rodziny Cliftonów. Czyta się jednym tchem. Bardzo polecam wszystkie części.

Ciekawa obyczajówka.

Przenosimy się do Anglii lat dwudziestych i trzydziestych. Przyglądamy się losom rodziny Cliftonów, a w szczególności chłopca ( a potem mężczyzny) o imieniu Harold. Opowieść prowadzona jest z perspektywy kilku osób, daje nam to możliwość szerokiego spojrzenia na poszczególne wydarzenia. Jest to pierwszy tom sześciotomowej sagi. Piękny język i tak zwyczajna fabuła, która...

Na półkach: , , , , , ,

Świetna saga rodzinna!!!

Powieść zaczyna się w roku 1920, kończy w przededniu wybuchu II wojny światowej.

POLECAM!!! POLECAM!!! POLECAM!!!

6,5 /10

Archera znam i lubię ( nie mogę napisać, że specjalnie cenię bo to dość charakterystyczny pisarz nastawiony na szybki zyski i szybkie pisanie). Jako, że niezwykle cenię sobie rodzinne sagi postanowiłem sięgnąć i po Archera. Niestety muszę stwierdzić, że w porównaniu z choćby takim specem w tym gatunku jakim jest Wilbur Smith Archer wypada blado.

Fabuła: 7/10...

To moja pierwsza książka "króla narracji" - jak nazywają Archera miłośnicy pisarza na LC. Tom rozpoczynający sagę przeczytałam błyskawicznie, bo tak się to właśnie czyta. Tempo "pochłaniania" ma niewątpliwie związek z ciekawą fabułą. Natomiast prosty język i wielopoziomowa, trochę sztuczna narracja nie do końca mi odpowiadają. Zdecydowanie za płasko, a może po prostu...

świetna!

Dyskusje