Złota Elżunia

Okładka książki Złota Elżunia Eugenia Marlitt
Okładka książki Złota Elżunia
Eugenia Marlitt Wydawnictwo: Ethos Seria: W Cieniu Dorastających Dziewcząt literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Janina Bucholtzowa
miłość zamek poznań

miła ksiazka, taka wakacyjna

miła ksiazka, taka wakacyjna

Przewidywalne odrobinę pretensjonalne, ale to też taka lektura gdzie dobro jest wynagrodzone.

2005

2005

Zaczęłam tę książkę od ,, Słowa wstępnego do wydania czwartego '' gdzie niejaka pani Z.B. zapowiada, że niektóre rzeczy usuneła z oryginału i coś pozmieniała. Powiedziałam sobie: ciekawie ile tego zmieniła. I zaczęłam czytać 1. rozdział. Po dwóch stronach już wiedziałam, że czytałam tę książkę, tylko że przed 2 laty w języku czeskim (Zlatovláska). Sięgnęłam więc do biblioteczki i zaczełam czytać obie równocześnie. Jednak różniece były na tyle duże, że poczytałam tak sobie ze trzy strony, ale dalej już się nie dało. Historie te, choć te najgłówniejsze sprawy były takie same, różniły się od siebie w dość wyraźny sposób. Dużo osób miały inne imiona, oprócz Elżuni wszyscy mieli inne charaktery, polska wersja odgrywała się na Śląsku, a czeska na Šumawie. Ogólnie to czeska wersja była taka spokojniutka, a polska taka...inna. Obie wersje mi się podobały i bardzo by mnie ciekawiło jaka jest ta książka w oryginale🤔.

Na półkach: , , , , , , ,

Młoda panna i dziedzic. Ona-wesoła,pomimo przeciwności,pomagająca wszystkim, radosna i pełna życia. On- wydaje się dumny i nieczuły, podczas gdy szuka szczęścia i prawie traci nadzieję. Spotykają się wśród lasów. Rodzi się miłość, chociaż nie brak przeszkód i niechęci innych. Fajnie się czyta.

Jak zdążyłam już zauważyć jest parę osób negatywnie nastawionych do tej książki. Aby ktoś kto by chciał brać za tę książkę do czytania nie opierał się na tych tu wstawionych komentarzy, mi mianowicie książka bardzo przypadła do gustu, było w niej coś co wabi czytelnika. Ja w każdym razie polecam książkę każdemu :).

P.S. Przeczytaj i sam oceń ową opowieść.

P.S. Przeczytaj i sam oceń ową opowieść.

Nudne, ckliwe, przewidywalne dzieło autorki klasy B.

Nudne, ckliwe, przewidywalne dzieło autorki klasy B.

• Lektury
  • Literatura młodzieżowa