O szczęśliwym chłopcu

Helena Bobińska Wydawnictwo: Czytelnik literatura piękna
Czytelnik
literatura piękna
1958-01-01

Miła książka dla dzieci, do poczytania zamiast bajki.

Cudowna książka mojego dzieciństwa.
Zawsze polepszała mi humor w smutniejsze dni - jako jedną z nielicznych mam ją do dzisiaj w swojej bibliotece.

Widziana z perspektywy osoby w słusznym wieku historia Romka niczego nie traci. Wzrusza nawet bardziej, bo.... to już nie wróci.

„O szczęśliwym chłopcu” to historia 10-letniego Romka Nawrockiego, syna inżyniera-leśnika, który wraz z rodzicami zamieszkał w Suchej Beskidzkiej. Jest to powieść o przyjaźni, odpowiedzialności, trudnych wyborach, miłości do przyrody, relacjach między dziećmi a dorosłymi...

Więcej na:

Przeczytałam tę książkę jako mała dziewczynka w trzeciej albo czwartej klasie i pamiętam, że to była moja pierwsza tak ogromna (oczywiście w moim odczuciu) książka. Nigdzie i nigdy więcej jej nie widziałam i nikt ze znajomych nie chwalił się, że ja przeczytał. Do dzisiaj pamiętam jak Kasia "pluła" na prasowane ubrania.

Ulubiona książka mojego dzieciństwa. Szkoda, że dawno nie wznawiana i dostępna chyba tylko w antykwariatach. Niedawno udało mi się ją zdobyć i dziś czytana okazuje się wcale nie przestarzała. Opowiada o miłości do przyrody, życiu w zgodzie z naturą, zaradności, odwadze i przyjaźni. Dla ciekawych przedwojennego świata, nie tylko dla dzieci.

• Chcę w prezencie
  • Valore mobiliare - dziecięce
  • Dla dzieci, dla młodzieży
  • Literatura piękna
  • Dzieciństwo W.
  • Dziecięce

Dodaj cytat z książki O szczęśliwym chłopcu