Detektyw i dziewczyna

Okładka książki Detektyw i dziewczyna Julie Miller
Okładka książki Detektyw i dziewczyna
Julie Miller Wydawnictwo: Harlequin Seria: Romans i Sensacja literatura obyczajowa, romans
Romans i Sensacja
Beauty and the Badge
Harlequin
2011-10-01
2011-10-01
Melania Gruszczyńska
romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Całkiem przyjemny harlequin. Fajnie się czytało, oczywiście dodatkowym plusem była słodka Daisy!

Tak mnie jakoś naszło na poczytanie romantycznych kryminałów i zamówiłam sobie kilka tytułów na Allegro.

"Detektyw i dziewczyna" to cienka książeczka z jakiejś serii klasycznych Harlequinów, o której nigdy nie słyszałam?

Czytało mi się bardzo dobrze! Beth pracuje w firmie farmaceutycznej. W domu zostaje napadnięta a pomocy szuka u swojego sąsiada, który okazuje się być (akurat) detektywem :) Zraniony przez poprzednią kochankę mężczyzna, boi się zaangażować w nowy związek, ale nie może oprzeć się swojej sąsiadce. Sam pracuje nad tajemniczymi morderstwami a wszystkie ślady prowadzą do firmy jego znajomej.

Wogóle to sama zakochałam się w Kevinie - wielki, odważny, pomocny i opiekuńczy mężczyzna! Ach, żeby tacy istnieli naprawdę ;) Beth też sympatyczna, polubiłam ją.

Historia bardzo mnie wciągnęła, mimo, że książeczka objętościowo naprawdę cienka (taki klasyczny harlekinek, który kupowałam w kiosku ruchu w młodzieńczych latach). Zakończenie trochę takie na kolanie - wszystko szybko się wyjaśniło i udało :) (to nie spojler, bo harlequiny to zawsze dobre zakończenie). , ale mnie to wystarczyło na zrelaksowanie się i odpłynięcie.

Ciekawy wątek kryminalny, ale fakt, trochę za dużo tego romansu.

Ciekawy wątek kryminalny, ale fakt, trochę za dużo tego romansu.

Podobno najbezpieczniej jest zawsze w domu jednak czasami to nie jest prawda. W końcu, gdy ktoś na nas napada w naszym własnym domu to jak możemy czuć się bezpiecznie? Jest to raczej niemożliwe skoro mamy do czynienia z zagrożeniem własnego życia. To właśnie przeżywa Elizabeth z książki Julie Miller "Detektyw i dziewczyna".

Elizabeth pracuje w firmie farmaceutycznej i pewnego grudniowego dnia wracając do domu marzy o tym, aby jak najszybciej znaleźć się w miejscu najbardziej dla niej bezpiecznym. Jednak kobieta zostaje napadnięta. Nie wie co ze sobą zrobić więc szuka pomocy u nowego sąsiada Kevina, który jest doświadczonym policjantem. Kevin zajmuje się sprawą napadnięcia na Elizabeth jednak do końca nie wiadomo kto za tym stoi. Jednak wszystko zaczyna wychodzić na światło dzienne, gdy umiera pracownik firmy, w której pracuje Elizabeth.

Kevin z powyższej książki to osoba o trudnym charakterze, która nie ma zamiaru za bardzo ufać ludziom, od kiedy jedna kobieta zaczęła go wykorzystywać. To głównie z tego powodu mężczyzna się przeprowadza i spotykając Elizabeth ma przeczucie, że ta dziewczyna również chce go wykorzystać. Jednak jak jest naprawdę? Natomiast Elizabeth to osoba, która mieszka sama w domu, pracuje i wszystko ma w jak najlepszym porządku, oczywiście tylko do czasu napaści na nią samą, w jej własnym domu.

Julie Miller stworzyła cudowny, aczkolwiek szybki kryminał, w którym nie brakuje wątku miłosnego. Jak na książkę trzymającą cały czas w napięciu nie jest zbyt długa, ale mimo to i tak jest świetna. Bohaterowie zostali wykreowani jak najbardziej szczegółowo, dzięki czemu wiemy kto i jak stąpa po ziemi co tylko dodaje smaku tej świetnej i miłej lekturze.

Od samego początku wiedziałam, że książka będzie świetna i prawdę mówiąc to w ogóle się nie pomyliłam. Świetna akcja, trzymająca w napięciu do samego końca, a także wątek miłosny i nieznany sprawca napadu na Elizabeth. Po prostu czego chcieć więcej? Nic tylko brać się do czytania.

"Detektyw i dziewczyna" to książka co prawda tylko na jeden wieczór, ale wydaje mi się, że naprawdę warto go poświęcić dla tej lektury, gdyż jest godna uwagi i przy niej po prostu nie da się nudzić.

Elizabeth pracuje w firmie farmaceutycznej i...

Wyobraźcie sobie, że przybywacie do wielkiego miasta z nastawieniem na sukces. Otrzymujecie świetną posadę, która tylko przybliża Was do upragnionego celu. Wasz szef jest wymarzonym mentorem, który lubi z Wami współpracować i chętnie dzieli się doświadczeniem. I nagle w Waszym życiu zdarza się wypadek, który wywraca Wasz uporządkowany świat do góry nogami...

Beth pracuje w firmie farmaceutycznej. Jest ambitna, chce dużo osiągnąć w życiu i powoli realizuje swoje plany. Pewnego dnia, po powrocie do domu została napadnięta we własnym garażu. Napastnik przeszukał nie tylko ją, ale i kilka pomieszczeń w domu. Wyraźnie czegoś szukał, ale wiadomo czy to znalazł. Poobijana Beth w poszukiwaniu pomocy udała się do swojego nowego sąsiada. Nie została jednak dobrze przyjęta - do drzwi rzucił się ujadający brzydki pies, a jego niezadowolony pan ukazał się na progu w samych spodniach. Choć pierwsze spotkanie i wrażenie nie okazało się pozytywne dla poznanego mężczyzny ostatecznie zachował się jak bohater. Odwiózł ją do szpitala, poczekał aż zostanie zbadana i opatrzona oraz zawiózł do domu. Okazał się również policjantem i zajął się sprawą tajemniczego włamania.

Beth jest kolejną przedstawicielką płci pięknej, która choć znalazła się w niebezpiecznym położeniu, zauważyła walory nowego sąsiada. Mimo że napaść bardzo nią wstrząsnęła często rozmyślała o Kevinie, który niespodziewanie pojawił się w jej życiu. Im bardziej był oschły i starał się zrazić ją do siebie tym bardziej ona była nim zafascynowana. Ot, taka mała uwaga, pisana w żartobliwy sposób, która wcale nie oznacza, że książka jest zła. Wręcz przeciwnie...

Książka od samego początku niesamowicie mi się spodobała. Już pierwsze pozytywne wrażenia miałam po przeczytaniu sceny spotkania Beth i Kevina na progu jego domu. Choć sytuacja była niezbyt przyjemna (bohaterka została przecież napadnięta),ich pierwsze spotkanie wywołało u mnie uśmiech. Wydaje mi się, że autorka chciała poprzez takie w sumie dziwne teksty bohaterki, pokazać że była ona w szoku po tym, co ją spotkało ;) Później akcja jeszcze bardziej zaczyna przyspieszać... Julie Miller zbudowała, pomimo dość skąpej objętości, ciekawy wątek sensacyjny, który z każdą przeczytaną kartką się rozwija w dość nieprzewidywalnym kierunku. Bardzo dużo się dzieje i nie sposób oderwać się od lektury. Mamy niezły przekręt, kilka trupów, tajemnicze znikające dyski i same zagadki, które z biegiem czasu układają się w logiczną całość. Bardzo spójnie i interesująco prowadzone są wątki różnych śledztw, dzięki czemu nie "wyskakuje nam królik z kapelusza" i już! Do końca zastanawiałam się, kto będzie tym złym (choć w pewnym momencie zaczęłam coś podejrzewać). Także ciekawie moim zdaniem autorka skonstruowała postać Kevina. Choć jest on pozytywną postacią, ma własną "przeszłość" z problemami osobistymi i służbowymi. Ciekawie zostały powiązane jego doświadczenia z przeszłości z sytuacją w jakiej się znalazł i dzięki temu zrozumienie motywów postępowania Kevina na początku znajomości z Beth.

Ja ze swojej strony bardzo książkę polecam. To naprawdę romans i sensacja w jednym, choć ja bym zmieniła kolejność. Sensacja jest tu w przeważającej większości i stanowi naprawdę dobrą rozrywkę. Jest szybko, ciekawie i niebezpiecznie..

Beth pracuje...

Szybkie czytadło, które niesamowicie przypadło mi do gustu. To pierwsza pozycja z serii "Romans i sensacja" i wiem już, że wezmę się za kolejne. Podobnie, jak pierwsza książka tej autorki. A co o samej treści? Przyjazny język, odpowiednio dużo dialogów i odpowiednio mało opisów. Wartka akcja trzymająca w napięciu. I choć na początku zakładałam, kto jest wszystkiemu winien, końcówka mnie zdziwiła - pozytywnie oczywiście. I nareszcie - główny bohater, który nie wygląda jak bóg seksu i miłości. Owszem, umięśniony i "wielki", ale nie wymuskano prześliczny, że aż nierealny. Właśnie jego charakterystyczny wygląd "buldoga" spowodował, że stał się bardziej realny. Szkoda, że ja nie mam takiego sąsiada. Gorąco polecam

• Romans
  • Romans
  • 2017
  • Ebook / Legimi
  • Sensacja/Kryminał
  • Harlequin

Dodaj cytat z książki Detektyw i dziewczyna