Od Olimpii do Niniwy w epoce Homera

Margarete Riemschneider Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy Seria: Rodowody Cywilizacji historia
Von Olympia bis Ninive im Zeitalter Homers
historia
Franciszek Przebinda
Rodowody Cywilizacji
historia Europy Bliski Wschód Grecja

Fajny pomysł na książkę - chęć znalezienia podwalin homeryckich dzieł w świecie Asyrii i Hetytów. Skądinąd, koncepcja nawet uzasadniona. Początek i zakończenie są ok, natomiast zostały one przerwane trochę niezrozumiałym wtrąceniem o ogólnej charakterystyce wojen, zabudowy itp... gdyby dopracować tą część, z pewnością książka miałaby więcej uroku.

• Starożytność
  • Rodowody cywilizacji