Czary

Franciszek Bohomolec Wydawnictwo: Zielona Sowa Seria: Arcydzieła Literatury Polskiej utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Zielona Sowa
utwór dramatyczny (dramat, komedia, tragedia)
Arcydzieła Literatury Polskiej

Urocza ramotka. W 100% przewidywalna, prosta i jednowątkowa z liniowym prowadzeniem narracji, ale nie w tym rzecz.

Pięknie pokazane zderzenie dwóch kultur/tradycji/obyczajów - warszawskiej (miejskiej) i kurlandzkiej (zapadłowiejskiej).

Problem z wzajemną akceptacją stylu ubierania, spędzania czasu, a nade wszystko sposobu wyrażania uprzejmości.

Piękna scena, kiedy...

Komedia w dzisiejszych czasach raczej już przestarzała, na wskroś przewidywalna. Czyta się jednak całkiem przyjemnie i lekko. Wyśmiewając prowincjonalne zabobony spełniła swój cel. Mam jednak wrażenie, że walka z ludzkimi wierzeniami jest skazana na porażkę. W miejsce starych pojawiają się nowe i zamiast czarownic z czkawką mamy dzisiaj tupolewa z elektromagnesem. Zapewne...

• Literatura polska
  • FORMA: Utwory dramatyczne