Ogrody szczęścia

Okładka książki Ogrody szczęścia Liz Fielding
Okładka książki Ogrody szczęścia
Liz Fielding Wydawnictwo: Harlequin Seria: Harlequin na życzenie literatura obyczajowa, romans
Harlequin na życzenie
Gardens of happiness
Harlequin
2011-01-01
2011-01-01
Adela Drakowska
ogród spadek ślub bezpieczeństwo małżeństwo szczęście uczucia

Okładka książki Sen o pustyni. Kolacja z szejkiem Jackie Braun, Liz Fielding
Sen o pustyni.... Jackie Braun, Liz F...
Okładka książki Niania potrzebna od zaraz Nicole Burnham, Donna Clayton, Liz Fielding
Niania potrzeb... Nicole Burnham, Don...

Książka zawiera dwa opowiadania:
"Niecodzienny spadek" 6/10
"Ogród szczęścia" 4/10

Książka zawiera dwa opowiadania:
"Niecodzienny spadek" 6/10
"Ogród szczęścia" 4/10

"Niecodzienny spadek" 4/10 (może być)
"Ogród szczęścia" 5/10 (przeciętna)
"Szalona miłość" 6/10 (dobra)

Moja ocena:
5/10 (przeciętna)

"Niecodzienny spadek" 4/10 (może być)
"Ogród szczęścia" 5/10 (przeciętna)
"Szalona miłość" 6/10 (dobra)

Moja ocena:
5/10 (przeciętna)

Kolejny Harlequin z trzema luźnymi opowieściami, których autorką jest Liz Fielding.

"Niecodzienny spadek"
Guy Dymoke jest zakochany we Francesce od dnia w którym ją zobaczył. Jednakże Francesca była dziewczyną jego brata, a ten zamierzał się z nią pobrać. Guy chcąc nie chcąc usunął się drogi bratu i wyjechał za granicę.
Po kilku latach Guy wraca w rodzinne strony, kiedy dowiaduje się, że jego brat nie żyje. Razem z Francescą, która bynajmniej nie jest zadowolona z jego przyjazdu, poznają ostatnią wolę Stevena.
Francesca ma wyjść za Guya, tak aby ona i Toby mieli zapewniony byt. Jednakże kobieta jest temu przeciwna. Guy proponuje małżeństwo na niby z tak zwaną wyjściową furtką, korzystną dla niej...

"Ogród szczęścia"
Kay uwielbia spędzać czas w ogrodzie. W tym miejscu zapomina o swoich kłopotach i zmartwieniach. Kiedy idzie do opuszczonego ogrodu z altaną tak jak weszło jej to w zwyczaj - nie spodziewa się ujrzeć przystojnego nieznajomego, który bez ostrzeżenia zaczyna ją całować.
Dominic i Kay, wyjaśniają sobie to nieporozumienie. Kay zaczyna pracować dla Dominica, porządkując i upiększając ogród. Kay zaczyna więcej czasu spędzać z Dominikiem i oboje zaczynają czuć do siebie coś więcej...

"Szalona miłość"
Miranda Grenville, ma trudną przeszłość od której woli uciec. Wiele wycierpiała i nie chce by inni przez nią cierpieli. Miranda planuje odciąć się od rodziny, wyjeżdżając na rajską wyspę. Jednakże pada ofiarą trzęsienia ziemi i zostaje uwięziona w ruinach starej świątyni. Okazuje się, że jednak nie jest sama, ale osoba z którą jest wcale nie zachowuje się jak wybawca.
Z powodu trzęsienia ziemi Nick i Miranda, powierzają sobie swoje najskrytsze sekrety oraz ukryte pragnienia. Czy to może być szalona miłość? Czy dwoje ludzi będących w zamknięciu w starożytnych ruinach, mogą poczuć do siebie coś więcej?

Wszystkie trzy opowiadania są fajne i czyta się je w miarę szybko. "Miłość można spotkać wszędzie" - oto podsumowanie wszystkich trzech historii.

Mój ranking wygląda tak:
1)" Szalona miłość"
2) "Ogród szczęścia"
3)"Niecodzienny spadek"

Podsumowanie: "Niecodzienny spadek" to prosta historia miłosną, którą łatwo przewidzieć, by dowiedzieć się co zrobi zakochany mężczyzna. "Ogród szczęścia" tak wysoko u mnie w rankingu, gdyż bohaterowie nie mieli lekko w życiu, ale dzięki sobie zrozumieli co jest w życiu najważniejsze i w porę wyznali sobie uczucie. "Szalona miłość" zdecydowanie najlepsza, bardzo współczułam obu bohaterom tego, że nie mogli mieć szczęśliwego życia rodzinnego. I te sekrety, które przed są odkrywali stopniowo...

Polecam po ciężkim dniu pracy, dla odprężenia, dla rozrywki.

"Niecodzienny spadek"
Po kilku latach Guy wraca w rodzinne strony, kiedy...

Książka Ogrody szczęścia składa się z trzech historii.

"Niecodzienny spadek" - Liz Fielding
Guy umówił się z bratem i jego kobietą w restauracji. Gdy zobaczył jedną z wchodzących kobiet nie mógł od niej oderwać wzroku, zresztą ona nie pozostawała dłużna wobec niego. Okazało się, że jest w ciąży z jego bratem.
Po latach brat Guya umarł i zostawił Franceskę zdaną na los swojego brata. Zapisał w testamencie bratu swoją kobietę. Chciał by ten zajął się nią i zapewnił jej bezpieczeństwo. Guy z ich dwojga zawsze był tym lepiej usytuowanym.

Ciekawa historia, ale generalnie dosyć przewidywalna. Czytałam lepsze pozycje tej autorki.

"Ogród szczęścia" - Liz Fielding
Ogrodniczka Kay wraz z córką wybrały się na spacer do ogrodu sąsiada, który był okropnie zapuszczony. Kay z grzeczności zaproponowała swoje usługi, bo zauważyła tabliczkę z informacją o sprzedaży domu. Wiadomo, że dzięki zadbanemu ogrodowi cały majątek o wiele lepiej będzie się prezentować potencjalnym kupcom. Jednak zanim zaproponowała pomoc sąsiadowi, weszła na teren jego ogrodu bez pytania, bo jej córeczce spodobały się owoce, które tam rosły. Postanowiły więc wejść i trochę ich zerwać. Dodatkowo Kay zaczęła usuwać chwasty spod jednej rośliny, żeby nie obumarła. Wtedy to Dominik wyglądając przez okno zobaczył jakby widmo swojej żony, pobiegł do niej i zaczął ją całować. Po chwili oszołomienia doszli do siebie i Dominik znów był opryskliwym zrzędą. Nie mógł uwierzyć, że pozwolił się omamić przez zjawy przeszłości. Tak bardzo tęsknił za swoją zmarłą żoną.

Akurat ta historia mi się spodobała. Możemy obserwować metamorfozę zamkniętego w sobie mężczyzny, który po woli otwiera się i zaczyna żyć od nowa, drugi raz.

"Szalona miłość" - Liz Fielding
Miranda wyjechała na wakacje, żeby odpocząć, a przede wszystkim uciec od rodziny i od samej siebie. Trafiła na wyspę, którą zachwalało i polecało biuro podróży. W trakcie jednej z wycieczek postanowiła zrobić sobie przerwę i zatrzymała się na dłuższy czas w jednym miejscu. Niestety wtedy zaczęło się trzęsienie ziemi, które wciągnęło ją w odmęty podziemnej świątyni. Kiedy się ocknęła w totalnych ciemnościach, okazało się, że nie jest sama. Był z nią jakiś mężczyzna, który trafił tam w ten sam sposób. Na szczęście on wiedział o tych świątyniach wszystko, bo pracował w nich kilka lat odkrywając ich tajemnice. Jednak znajdowali się w ciemnościach i nie byli pewni, czy ktokolwiek będzie ich szukać, bo oboje odcięli się od rodzin.

Ta historia spodobała mi się najbardziej z całej książki. Praktycznie przez cały czas wydarzeń bohaterowie są w całkowitych ciemnościach i do końca nie wiadomo jak potoczy się ich los. Pierwszy raz czytałam coś takiego i mimo, że w sumie jak na opowiadanie, które ma ponad 100 stron i toczy się w jakiejś ciemnej, zakurzonej świątyni, gdzie nic nie widać, to naprawdę mnie to wciągnęło :-D

Książka Ogrody szczęścia składa się z trzech historii.

"Niecodzienny spadek" - Liz Fielding
Po latach brat Guya umarł i zostawił Franceskę zdaną na los...

• Harlequin
  • Romans
  • ➤ Wyd.: Harlequin MIRA
  • Domowa biblioteczka Agi :-)
  • Magda
  • Ebooki-posiadam
  • Moi mali książęta :)

Dodaj cytat z książki Ogrody szczęścia