Promień srebra

2011-11-15
2007-08-28
Beata Horosiewicz
romas paranormalny Castle Jayne Krentz

Ostatnia powieść z cyklu romansów paranormalnych, najlepsza. Polubiłam bohaterów, Celinda i Davis, obdarzeni niezwykłymi mocami, muszą odzyskać bardzo niebezpieczny artefakt Obcych. Na tę zdobycz polują i inni... szaleńcy, pragnący zawładnąć światem Harmonii.
Powieść napisana lekko i zabawnie. Kurzaki vel futrzaki były niesamowite, fantastyczne, a ich miłość...:)
Jedno mi się nie podobało... po co zmieniono tłumacza... nawet nie to... Dlaczego tłumacz pozmieniał kluczowe nazwy: Gildię na Bractwo, kurzaki na futrzaki?! Powodowało to potężną irytację podczas czytania.

Jedno mi...

W końcu jakieś konkrety. Odwrócona psychologia działa cuda. Byłam nastawiona na nudne, podobne bądź niemal identyczne wydarzenia dwójki równie podobnych bohaterów, a tymczasem dostałam coś zupełnie nowego. Może niekoniecznie chodzi o Davisa i Celinde, bo ich profil charakterystyki jest bardzo zbliżony do poprzednich postaci.

Niemniej, tym razem fabuła była interesująca. Od początku działo się coś ciekawego, nic nie zostało owiane tajemnicą i pozostawione bez wyjaśnienia. Autorka sprawnie wprowadza czytelnika w intrygę, z czasem ujawniając więcej, a na dodatek dodając pikantne sekrety bohaterów.
Nie wiem czy to tylko mnie tak... ale pochłonęłam tę książkę w niemożliwie szybkim tempie.
Może to dziwne, ale byłam pewna, że trochę będzie mi się dłużyć, a tu nagle zostało raptem kilka stron do końca. I denerwuje mnie, że to tylko 303 strony. Zdecydowanie za mało. Z przyjemnością przeczytałabym coś więcej z sagi Harmonia.

Nic więcej nie napiszę, poza tym, że autorka ma niesamowitą wyobraźnie, genialny pomysł i wreszcie w pełni z tego korzysta. Zdecydowanie część warta polecenia, poprzednie także (choć będąc w trakcie można mieć wątpliwości) dlatego, że dużo w tym humoru, no i fajnie wiedzieć, co dzieje się u pozostałych postaci, których można "odwiedzić".

Jedynym minusem całej książki było tłumaczenie, które było oderwane od pozostałych części, a które z kolei irytowało.

Niemniej, tym razem fabuła była interesująca. Od...

Akcja dzieje się w świecie nazwanym przez autorkę Harmonia. Gdzie między innymi mieszkają łowcy duchów. Każdy mieszkaniec tego świata posiada rozwiniętą w jakimś stopniu energię paranormalną.
Nasza bohaterka należy jednak do tych którzy umieją wygenerować większą parapsychiczną energię. Co nieco odróżnia ją od innych. Skoro przeszłam już do naszej głównej postaci napiszę o niej coś więcej, aby przybliżyć wam jej osobę. Ma na imię Celinda. Celinda Ingram. Jest cenioną konsultantką matrymonialną. Posiada ona sympatycznego i niesfornego futerkowego zwierzuna o imieniu Araminta.
Zdolności Celindy są nader wyjątkowe, gdyż nie spotkała ona dotychczas nikogo kto emituje takimi samymi umiejętnościami. Dlatego gdy w wieku osiemnastu lat odkryła, jak potężną mocą dysponuje nie odważyła się nikomu do tego przyznać.
I oczywiście jak to w romansach paranormal bywa...
Jest i On - przystojny właściciel agencji ochrony o czarnych jak nocne niebo włosach i srebrzystych oczach. Jest on właścicielem równie słodkiego futrzanego przyjaciela o imieniu Max.
Nasza pani jest w posiadaniu pewnego reliktu, który jak się później okazuje, jest własnością Bractwa za którym notabene Celinda nie przepada, a dla którego pracuje nasz przystojny ochroniarz.
Historia opisywana jest z punktu Celindy, Davisa i innych postaci. Zatem widzimy wszystko z punktu widzenia każdego po trochu. Co mi się nie za bardzo podobało i z lekka mieszało.

Nastawiłam się na wciągającą historie jednak niepotrzebnie. Fauła moim zdaniem banalna. Bohaterowie nie są opisani tak, aby czytelnik mógł poznać ich dobrze. Nie są wyraziści.
Jest romans, jest akcja. No właśnie co do akcji... Kiedy już miałam nadzieję na coś mocnego, jakieś sceny które obudzą we mnie jakiekolwiek emocje, wszystko się wspaniale układało na korzyść głównych bohaterów (co mnie irytowało, bo przecież, nie może być aż tak pięknie, mogłoby się coś dziać, mogłoby im coś nie wyjść!) Także jeżeli chodzi o akcję, jakoś specjalnie się nie rozkręca. Nie wiem, może to moje odczucie, bo liczyłam na to że czymś mnie któryś bohater zaskoczy. Tutaj czarny charakter nawet jest słaby... a jeżeli nawet czarny charakter jest słabym ogniwem książki, to już mi ręce opadają. Ani on jakoś specjalnie dopracowany, ani wyrazisty, ani taki zły. Iskierka nadziei pozostała do końca książki, gdzie miałam nadzieję zostać zaskoczoną jakimś końcowym tupnięciem. Myślałam, że chociaż na koniec autorka zafunduje czytelnikowi mocniejszą dawkę wrażeń. Niestety ich brak. Brak też rozbudowanego opisu scen. Opisu pomieszczeń. Szczegółowego opisu wyglądu postaci. Ja musiałam wysilać swoją wyobraźnię, aby sobie wyobrazić bohaterów, ale przy tak skąpych opisach było ciężko. Ja rozumiem, że czytelnik powinien używać swojej wyobraźni czytając książkę, ale bez przesady.

"Jeśli od czasu do czasu lubicie zanurzyć się w świecie zaskakującego romansu wzmocnionego zastrzykiem paranormalości to Harmonia jest dla Was idealnym miejscem"
Czy ten romans taki zaskakujący? hmmm... Raczej przewidywalny. Co do zastrzyku paranormalności. Jego dawka nie zabija.

Podsumowując. Autorka mnie nie zafascynowała swoją opowieścią. Książka nie wywarła na mnie jakiegoś szczególnie pozytywnego wrażenia. Więc pewnie szybko o niej zapomnę.
Jedynym plusem są przesłodkie futrzaki i chyba za nie dam 2/6.

Książka w miarę dobra. Przyjemnie się czytało, ale w niektórych momentach nudziła. Nie należy do złych książek, ale spodziewałam się fajerwerków.

Uważam, że ta opowieść była najlepsza z tych czterech, które przeczytałam. Porywająca, zmysłowa i pełna "miłości". Do tego świetne przygody, wręcz kryminalne...
Polecam...

Polecam...

To jest moja trzecia książka z tej serii i jak na razie najlepsza. Historia była ciekawa. Bohaterowie ciekawi. Miłość rewelacyjna. Futrzaki boskie. Świetnie się ja czytało. Nie mogłam się oderwać.

Odrobinę gorsza od poprzednich części ale w dalszym ciągu przyjemnie się czyta o losach mieszkańców Harmonii

• Romans paranormalny
  • Romans

Dodaj cytat z książki Promień srebra