Świat w pigułce, czyli Teksas jest większy od Francji

podróże Rzym Kenia Ameryka Dubaj
literatura podróżnicza
978-83-7596-233-8
podróże Rzym Kenia Ameryka Dubaj

Spodziewałem się czegoś lepszego. Trochę nużąca.

Bardzo lekka i przyjemna. Bardzo łatwo się czyta i zawiera treści, które nie są powszechnie dostępne. To nie standardowy przewodnik po różnych krajach, nie znajdziemy tu zbyt wielu opisu zabytków natomiast dowiemy się ciekawych informacji "życiowych" dotyczących różnych miejsc i narodów.

Piotr Kraśko opowiada o historii, kulturze i ważnych wydarzeniach/ konfliktach różnych regionów świata z perspektywy własnych doświadczeń. To odwołanie do własnych przeżyć reporterskich sprawia, że informacje nie są tuzinkowe i podane w suchy sposób. Poznajemy Włochy, Szwecję, Alaskę, USA, Amerykę Łacińską, Bliski Wschód i Afrykę według reportera, który dużo wie, jeszcze...

Niby ciekawe opisy, sporo anegdot, a jednak czytanie trochę mnie męczyło. Mam wrażenie, że autor zbytnio silił się na lekkość, a to jakoś nie za bardzo wyszło.

W roli pisarza Piotr Krasko tez się sprawdza.Bardzo fajnie się te książkę czyta.Wiele anegdot,wiele ciekawych informacji o opisywanych krajach.Nie dość ze fajnie to jeszcze edukacjinie.

Trochę mnie zawiodła, bu liczyłem na lepszy styl. Ale ogólnie ciekawa jeśli ktoś lubi czytać o specyfice życia w innych krajach.

Znałam tylko "Włochy" (z pojedynczego wydania), więc skusiłam się na więcej. Dobry wybór.
Sięgając po tę książkę, warto mieć na uwadze, że to nie przewodniki po danych krajach, lecz zapiski reportera. Relacje wydarzeń, nierzadko z opisem własnych emocji. To po pierwsze. Po drugie: każdy rozdział budzi inne emocje. Kolejność czytania ma znaczenie. Jeżeli ktoś chce lektury...

Nie znałam Piotra Kraśki z tej strony.
Moje skojarzenie to przede wszystkim prowadzący wiadomości, teraz program weekendowy dzień dobry TVN.
Ogólnie przyjemnie sie czyta. Spodobały mi sie dygresje pana Piotra, jego anegdoty czy głębsze refleksje na temat ludzi i miejsc w których przebywał.
Bardzo subiektywny reportaż, który do mnie trafił.
Polecam.

Interesująca? To zdecydowanie za mało powiedziane... moim zdaniem jest świetna, czytając ją czułam jakbym sama odwiedziła wszystkie te miejsca i to bardzo dokładnie... napisana w bardzo ciekawy, niemęczący sposób, przedstawia naturę tych miejsc od samego wnętrza, tradycje, miejsca, obyczaje i życie mieszkańców przedstawione oczami zwykłych ludzi I ich...

2080

Bardzo ciekawa, choć nieporęczna książka. Pod koniec sporo o wojnach, ale początek bardzo zabawny. Czytałam na raty, ale nie żałuję poświęconego tej książce czasu.

Dyskusje

• 2014
  • Podróżnicze
  • Podróże
  • 2019
  • 2013
  • 2012

Piotr Kraśko Świat w pigułce, czyli Teksas jest większy od Francji Zobacz więcej