Encyklopedia wiedzy o książce

encyklopedie, słowniki
1971-01-01
książka pismo intrologatorstwo bibliofilstwo bibliotekarstwo księgarstwo drukarstwo papiernictwo bibliografia

Wiekopomne dzieło. EWoK - źródło wszelkiej książkowej wiedzy. Niezwykle byłam dumna, gdy upolowałam tę olbrzymią księgę w antykwariacie.

Kompendium wiedzy o książce. Jest tu w zasadzie wszystko: od odpisu historii książki, nazewnictwa jej części składowych, odmian, cech, poprzez wszelkie informacje dotyczące druku i wszystkiego, co związane z tworzeniem książki jako przedmiotu materialnego. Jest tu mnóstwo informacji o bibliotekach z całego świata, wydawnictwach, kolekcjach bibliofilskich. Mnóstwo informacji...

Pozycja obowiązkowa dla studentów Bibliotekoznawstwa lubujących się w historii książki!

Trudno powiedzieć, że się tę książkę przeczytało - w końcu to encyklopedia i nikt nie wałkuje jej od dechy do dechy. Ale miałam z nią styczność na studiach licencjackich, ostatnio także udało mi się zdobyć egzemplarz dla siebie

Dyskusje

• Książka, biblioteki, edytorstwo
  • Popularnonaukowe i naukowe
  • 2012
więcej mniej

Dodaj cytat z książki Encyklopedia wiedzy o książce