Barbarzyńcy - tom II

Okładka książki Barbarzyńcy - tom II Poul Anderson, Lin Carter, Clemence Housman, Andre Norton, Fred Thomas Saberhagen
Okładka książki Barbarzyńcy - tom II
Poul AndersonLin Carter Wydawnictwo: Rebis fantasy, science fiction
Barbarians
Rebis
1991-08-01
1991-08-01
8385202471
fantastyka

Hmm cięzka sprawa z tą książką 2 opowiadania ciekawe Wilczyca i czarodziej 1 czaru grobowiec ciszy zapowiadał sie bardzo fajnie ale według mnie ta opowieść jest nie dokączona niestety dlatego słabsza według mnie . Nie wiem co tu robi opowiadanie Kamienny Człowiek w ogóle nie pasuje to do fantasy a do science fiction.

Zbiór opowiadań w stylu heroic fantasy.

Jest kilka ciekawych pozycji, ale i też słabsze teksty.

W skali od 1 do 10

Grobowiec ciszy - 7/10

Czarodziej jednego czaru - 3/10

Kamienny człowiek - 6/10

Wojownik z ziemi utraconej 6/10

Wilczyca - 8/10

Zbiór opowiadań w stylu heroic fantasy.

Jest kilka ciekawych pozycji, ale i też słabsze teksty.

W skali od 1 do 10

Grobowiec ciszy - 7/10

Czarodziej jednego czaru - 3/10

Kamienny człowiek - 6/10

Wojownik z ziemi utraconej 6/10

Wilczyca - 8/10

Pozdrawiam

Pozdrawiam

Według mnie zbiorek warto przeczytać tylko dla dwóch tekstów. Są to "Wojownik z Ziemi Utraconej" i "Wilczyca". Trzymają wysoki poziom i przede wszystkim są o barbarzyńcach. Co do reszty, to jedynie nieznacznie ocierają się o temat.
Na upartego jeszcze opowiadanie Lina Cartera wpisuje się w założenie antologii.
Za to kompletnie nie rozumiem publikacji w tym zbiorze Andre Norton, której opowiadanie jest nie dość, że nudne, to kompletnie nie ma nic wspólnego z barbarzyńcami. Ot, krótka historyjka pojedynku dwóch niedorobionych czarodziejów.
Co do "Kamiennego człowieka", to nie jest źle, ale to akurat opowiadanie widziałbym w zbiorze raczej science fiction.

Na upartego jeszcze opowiadanie Lina Cartera wpisuje się w założenie antologii.
Za to kompletnie nie rozumiem publikacji w tym zbiorze Andre...

• Andre Norton
  • Mam