Olbrzym

Okładka książki Olbrzym Andrzej Maleszka
Okładka książki Olbrzym
Andrzej Maleszka Wydawnictwo: Znak emotikon Cykl: Magiczne drzewo (tom 3) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Magiczne drzewo (tom 3)
Znak emotikon
2011-11-07
2011-11-07
powieść młodzieżowa polska magiczne drzewo

Kolejna część za nami, część którą dzieci pokochały głównie ze względu na gadającego psa- Budynia 😁
Dużo emocji było w tej książce. Było trochę strasznie, emocjonująco, ale przede wszystkim śmiesznie i przyjemnie.
Kuba i Maja od razu pytali o kolejną część i na pewno będziemy kontynuować czytanie o przygodach Kukiego, Tosi, Wiki i Filipa.
Polecamy całą serię!

Polecamy całą serię!

Super książka tak jak każda inna z tej serii👍

Super książka tak jak każda inna z tej serii👍

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

A dajcie mi spokój.
Jakie te dzieci są głupie 😭
Niby dużo się działo (absurdalnych rzeczy nawet jak na konwencję),ale okropnie się wynudziłxm. Nie dam więcej, bo nie mam za co.
Oczywiście, że będę czytać kolejne tomy. Już się nie mogę doczekać 🤡
(przekleiłxm moją opinię o 1. tomie, ale po przeczytaniu 3. nic się nie zmieniło; nadal jest okropnie)

A dajcie mi spokój.
Jakie te dzieci są głupie 😭
Oczywiście, że będę czytać kolejne tomy. Już się nie mogę doczekać 🤡

W trzecim tomie cyklu pod tytułem "Olbrzym" magia sprawia, że Kuki zyskuje nadludzką siłę. Musi uratować rodziców i pokonać potwora o siedmiu wcieleniach. Wędruje z mądrą Gabi, maniakiem komputerów Blubkiem i gadającym psem Budyniem przez dżunglę, pustynię i pod oceanem aż do Tokio i Szanghaju. Jak zawsze w przypadku Andrzeja Maleszki książka jest pełna niesamowitych pomysłów, a dzieci słuchają opowieści z zapartym tchem. Książka łączy fantastykę z prawdziwymi problemami i życiem dzieci. Przenosi ich do świata cudownych przygód, ale też pokazuje jak rozwiązywać problemy z realnego życia i uwierzyć we własne siły.
Jest to opowieść o mocy przyjaźni i o tym, że młodzi ludzie potrafią wiele znieść w momencie, kiedy dążą do upragnionego celu. Pokazuje siłę dobrej współpracy w grupie oraz przyjaźni i lojalności względem członków zespołu.
Ta seria wciągnie nie tylko dzieci. Sama łapałam się na tym, że nie mogłam doczekać się kolejnego wieczora, żeby kontynuować z moimi pociechami czytanie książki. Fabuła jest bardzo dynamiczna, a lekturę dodatkowo umilają elementy humorystyczne, których tu nie brakuje. Całość czyta się świetnie i bardzo szybko. Nie ma przydługawych opisów, ani zastojów akcji.

No cóż nic dodać. nic ująć. Kolejny tom dla młodego czytelnika, który miałam przyjemność przeczytać, to kolejna szalona podróż i szalone przygody. Tym razem wędrujemy razem z bohaterami aż do Japonii. A jakie przygody przeżyli, sprawdzćie sami.

Bardzo ciekawa przygoda czeka Kukiego. A wszystko przez czerwone krzesło, które w tym tomie spełniło życzenie Blubka. A było to urzeczywistnienie potwora z gry. Aby pokonać siedmiowcieleniowego stwora trójka dzieci dociera aż do Azji. Ogromny plus za przyjaźń, wsparcie między dziećmi i podkreślenie tego co w życiu ważne.
Czytelnik ma możliwość kibicowania swoim ulubionym postaciom. "Olbrzym" zapewnił sporo emocji moim dzieciom: strach, ekscytację i śmiech do łez. Czasami dzieci śpiewały razem z Budyniem a innym razem płakały gdy nie szło po ich myśli.

Uwielbiamy i polecamy wszystkie części "Magicznego drzewa".
Dzięki dalekim podróżą można podszkolić geografię oraz dowiedzieć się wielu ciekawych faktów jak na przykład skąd się biorą podwodne wulkany, co można zrobić z garnkiem trującego jedzenia, a nawet jak należy wyglądać podczas światowego pokazu psów.

Czytelnik ma możliwość kibicowania swoim ulubionym...

Kolejna część Magicznego Drzewa. Bardzo fajna książka nie tylko dla dzieci. Polecam!!!

Raczej nie polecam, znudziła mnie i moją córeczkę, pierwsze kilkadziesiąt stron to opis walki z potworem rodem z gry komputerowej. Czytaliśmy dwie poprzednie części, które były niezłe, tym bardziej lektura trzeciej to był niezły kontraścik, nie zachęcający do kontynuowania serii.

Przyjemnie było wrócić do serii, ale jako starszy czytelnik dostrzegałam pewne rzeczy, których nie zauważyłam będąc młodsza. Historie wymyślane przez autora są z pewnością oryginalne, wciągające i zabawne, choć dla mnie momentami odrobinkę zbyt naciągane, przekombinowane. Mimo to dobrze się bawiłam i polecam całą serię młodszym czytelnikom.

Trzeci tom serii, lepszy od poprzedniego, słabszy od pierwszego.

Trzeci tom serii, lepszy od poprzedniego, słabszy od pierwszego.

• Dla dzieci

Dodaj cytat z książki Olbrzym