Śmierć nadjechała fiatem

Jerzy Parfiniewicz Wydawnictwo: Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej Seria: Labirynt kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Ministerstwa Obrony Narodowej
kryminał kryminalna śledztwo śmierć morderstwo zabójstwo fiat
kryminał, sensacja, thriller
Labirynt
kryminał kryminalna śledztwo śmierć morderstwo zabójstwo fiat

Całkiem przyjemnie się czyta, szybko i lekko, oczywiście są wątki propagandowe, ale nie są nachalne więc da się przełknąć. Wątek kryminalny nie jest zbyt zaskakujący :)

Kryminał zupełnie przeciętny: ani motyw, ani sposób morderstwa, ani tryb prowadzenia śledztwa nie powalają na kolana. I jeszcze te błędy!

Po pierwsze:
[cytat] (...) szczęk noży i WIDELCY o talerze (...) [Koniec cytatu]
Jakich WIDELCY, na Boga! Jedyna poprawną formą jest WIDELCÓW - tak jak pajaców (nie pajacy!), pałaców (nie pałacy!) czy pasterzy (nie pasterzów!).

Po...

2067

Świetny kryminał z lat 80-tych.
Milicja ma do dyspozycji auta służbowe lub no cóż musi korzystać z środków publicznych jak autobus czy tramwaj.
Morderca niby wiemy kto nim jest ,ale w końcu okazuje się że to była grubsza sprawa .
Polecam !!!

Bardzo dobry kryminał osadzony w realiach PRL.Warto wracać do staroci.

• Kryminał
  • 2015