Milczenie roślin

Wisława Szymborska poezja 44 str.
978-83-240-1751-5

Znak emotikon
poezja
Szymborska fotografie wiersze natura

Kup książkę

„Nie brakłoby tematów, bo łączy nas wiele (...)”, czyli „Milczenie roślin” według Wisławy Szymborskiej. Lubię poezje i dobrze się z nią czuje.
Dzisiaj można sobie poplotkować z roślinami, bo swieci słoneczko i kwiaty, drzewa pięknie wyglądają. Wręcz zachęcają do maleńkiej konwersacji.
Niech ten ważny dla Nas tydzień będzie ciepły, przyjemny i serdeczny w odbiorze.

Piękne wiersze ale trochę mi rymów brakuję,
Chociaż wiem że czasem tak jest że wiersz jest białym, ale mnie to kuję

Często wracam do tego tomiku poezji

Tomik niewielki objętościowo, ale jakże bogaty w treść. Wprawdzie znałem już te wiersze z innych tomików, ale w "Milczeniu roślin" są naprawdę dobrze dobrane i stanowią bardzo udaną całość. Nie mogę dać mniej niż 10/10.

Wzruszenie i zachwyt ! Wiersze o naturze z pięknymi fotografiami natury. Szkoda tylko, że to tak niewielki tomik.

Nie potrafię ocenić całego tomiku, bo jest to dość ciężkie zadanie - każdy wiersz dotyka czegoś innego i wywołuje zupełnie różne uczucia. Ale, kurczę, to wydanie jest tak przepiękne, że wzroku oderwać nie mogę!

Świetny wybór wierszy Szymborskiej. Hołd złożony naturze i gdzieś tam człowiek pomiędzy liśćmi. A może na odwrót? Razem, nierozerwalnie.

Krótki, pięknie wydany zbiorek 13 wierszy opisujących naturę ze zdjęciami tejże. Edytorskie cacko, idealnie nadające się na prezent. Natomiast dla kogoś, kto poszukuje kolejnych wierszy Szymborskiej może być rozczarowaniem. Nie jest bowiem przez Noblistkę ułożony, ale przez Joannę Gromek-Illg, która także zamieściła w nim swoje zdjęcia. Kilka wierszy spotkałam już w innych...

Tomik wierszy Wisławy Szymborskiej, niestety niewielki w swoim rozmiarze, przykuł moją uwagę motywem przewodnim, jakim jest przyroda. A właściwie powinienem powiedzieć "natura", ponieważ tematyka przedstawionej antologii została poszerzona o motyw natury ludzkiej.

Poetka w zebranych tutaj dwunastu wierszach opisuje dwie rzeczywistości: zewnętrzną (w postaci otaczającego ją...

Niebywale trafne i pięknie pod względem edytorskim opracowane zestawienie utworów wyrosłych na wspólnym przyrodniczym polu semantycznym (ekhm, proszę wybaczyć tę nieco pretensjonalnie brzmiącą opinię, jednak myśląc o tym tomiku, nie bez kozery przyrodnicze poletko znaczeń ciśnie się na myśl). Wiersze tu, jak przyroda, przenikają się i uzupełniają w symbiozie. Świetna...

Dyskusje

• Chcę w prezencie