Milczenie roślin

Szymborska fotografie wiersze natura
poezja
978-83-240-1751-5
Szymborska fotografie wiersze natura

Cudowna, pogrążona w bólu ostatnich dni , umiliłam sobie te kilkanaście minut tym tomikiem. Jest po prostu tak szczery, prosty, brawo mistrzostwo zaklęte w słowach.

Niemożliwość spotkania człowieka z resztą świata.

Jeśli nigdy dotąd nie czytałeś wierszy bez przymusu, to Szymborska może być ciekawym skokiem na głęboką wodę. Nie wiem, czy polecałabym to osobom, które nie potrafią interpretować bardziej skomplikowanych tekstów. Szkoda byłoby się zrażać do wierszy. Jeśli jednak lubujesz się w poezji, to zachęcam, byś zajrzał do “Milczenia roślin.” Znajdziesz w nim wiele pytań i żadnej...

Nie podejmuję się oceniać wierszy Noblistki, napiszę tylko o moich odczuciach.
Jest to cieniutki tomik wierszy Wisławy Szymborskiej z ciekawymi fotografiami natury, ładnie wydany, choć oprawa mogłaby być twarda. Wiersze nie wszystkie jednakowo do mnie przemówiły i nie znalazłam w nich wiele Szymborskiej, jaką znam.

Trochę jak po przesłuchaniu albumu muzycznego - jedna piosenka się podoba, inna wręcz przeciwnie. Nie inaczej jest z tomikami poezji. Urzekł mnie wiersz "W Zatrzęsieniu" oraz "Nieuwaga", z innymi nie potrafię się połączyć, przez co nie zapadły w moim sercu. Taki "mało życiowy" ten zbiór wierszy, w którym nie odnalazłam pięknych prawd o sobie, więc nie mogę dać więcej niż 4...

„Nie brakłoby tematów, bo łączy nas wiele (...)”, czyli „Milczenie roślin” według Wisławy Szymborskiej. Lubię poezje i dobrze się z nią czuje.
Dzisiaj można sobie poplotkować z roślinami, bo swieci słoneczko i kwiaty, drzewa pięknie wyglądają. Wręcz zachęcają do maleńkiej konwersacji.
Niech ten ważny dla Nas tydzień będzie ciepły, przyjemny i serdeczny w odbiorze.

Piękne wiersze ale trochę mi rymów brakuję,
Chociaż wiem że czasem tak jest że wiersz jest białym, ale mnie to kuję

Często wracam do tego tomiku poezji

Tomik niewielki objętościowo, ale jakże bogaty w treść. Wprawdzie znałem już te wiersze z innych tomików, ale w "Milczeniu roślin" są naprawdę dobrze dobrane i stanowią bardzo udaną całość. Nie mogę dać mniej niż 10/10.

Wzruszenie i zachwyt ! Wiersze o naturze z pięknymi fotografiami natury. Szkoda tylko, że to tak niewielki tomik.

Dyskusje

• Chcę w prezencie