Księżyc nad Taorminą

Podróż ludzie los
literatura piękna
978-83-08-04791-0
Podróż ludzie los

dużo ciekawych refleksji o zyciu i ludziach

2002

Książka pełna spokojnych, powolnych tekstów, które wyciszają i uspokajają człowieka.
Pierwsze spotkanie z twórczością Ligockiej uważam za udane.

Książka jest zbiorem opowiadać albo króciutkich felietonów. Dla mnie nie tak dobra jak poprzednie. Autorka skupia się na podróży, odwiedzania miejsc, czerpani przyjemności ze spotkań z ludźmi.

Zyciowe felietony calkiem fajnie napisane. Podroz z zyciem i samym soba.

Twórczości Pani Romy Ligockiej chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Po prostu rewelacyjne opowiadania, nad którymi lubię sobie "podumać".
Coś pięknego. Polecam :)

I oto przeczytałam wszystkie książki Romy Ligockiej.

... Te konie na Krakowskim Rynku są autentycznie ogromne- wczoraj właśnie bardzo uważnie się przyglądałam - i ta karoca taka wysoka, chociaż taka bajeczna. Odczułam doskonale emocje opisane przez pisarkę, gdy konie spłoszone pędziły na nią siedzącą przy kawiarnianym stoliku. Autorka zastanawia się kto wydał zgodę na te...

Ligocka (ur. 1938) popularna jest od "Dziewczynki w czerwonym płaszczyku" (2001), którą i ja czytałem, lecz nie recenzowałem jeszcze żadnej z jej książek. A że teraz robię to po raz pierwszy, to zacznę od autorki.
Podaję za Wydawnictwem Literackim:
"Roma Ligocka, pochodzi z żydowskiej rodziny Abrahamenów mieszkającej od wielu ...

Bardzo przyjemny zbiór opowiadań. Szybko się czyta i chciałoby się więcej

1995

Taką Ligocką właśnie lubię - w krótkich felietonach o życiu - takich ciepłych jakby okrywały miękkim kocykiem.

Na półkach: , , , ,

Życie jest podróżą i składa się z małych i wielkich podróży. Podróżujemy w przestrzeni i w czasie, a czasem w głąb siebie. Na swej drodze spotykamy różnych ludzi i samego siebie. Właśnie o tym jest ta książka. „Najważniejsza jest ta chwila, w której jesteśmy ważniejsi od przyszłości, do której biegniemy i przeszłości, od której uciekamy.” Takie chwile opisuje autorka....

Dyskusje

• 2013