rozwiń zwiń

Bajka o szczęściu

Okładka książki Bajka o szczęściu
Izabela DegórskaAleksandra Kucharska-Cybuch Wydawnictwo: Wydawnictwo Ezop Seria: Książka z Zebrą literatura dziecięca
34 str. 34 min.
34 min.
opowiadanie dziecięce polskie

Okładka książki Grzeczna Gro Dahle, Svein Nyhus
Ocena 7,5
Grzeczna Gro Dahle, Svein Ny...
Okładka książki Niebajki Geert De Kockere, Johan Devrome
Ocena 7,2
Niebajki Geert De Kockere, J...

Szczęścia nie znajdziesz w ciągle kupowanych, błyszczących gadżetach, nie w przedmiotach bez duszy, nie w samym procesie kupowania. Szczęście może dać spokojne życie, przyjaźń i żywy kontakt z innymi (nawet jeśli to "tylko" rozbrykana mysz, chodzący dumnie kogut czy taplająca się w błocie świnia).

"Bajka o szczęściu" to historia, dzięki której przeniesiemy się w klimatyczny baśniowy świat. Staruszek mieszka w niewielkiej chatce na skraju olbrzymiego lasu. Z prosięciem, kogucikiem, myszką. Dobrze im razem, przyjemnie. Każdy robi to, co lubi. Niestety, do czasu. Zrządzeniem losu, wyborami, w ich życie wkrada się smutek, melancholia, staruszek rozmaia z kostuchą. "I na co ci te wszystkie cudeńka, jeśliś samotny?... Oddałbym wszystkie moje skarby za tę jedną chwilę... by ujrzeć je znowu..." I tak sie też stanie...

"Bajka o szczęściu" to historia, dzięki której przeniesiemy się w...

Mądra, tradycyjna bajka o przyjaźni i o tym, że rzeczy (i pieniądze) szczęścia nie dają. No i o szczęściu, oczywiście :)

Piękna, mądra książeczka dla wrażliwego dziecka.

Piękna, mądra książeczka dla wrażliwego dziecka.

Dodaj cytat z książki Bajka o szczęściu