Sztejer 2

Robert Foryś Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Sztejer (tom 2) Seria: Asy Polskiej Fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
Fabryka Słów
Sztejer (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Asy Polskiej Fantastyki

Vincent powrócił i jest dobrze. Ten sam humor, podobne przygody i okrutny świat po Zagładzie.
Książka szowinistyczna, wulgarna i nie dla każdego - tak mówią. Dla mnie jest to książka o świecie, którego nie pętają moralne normy i obyczaje. Każdy chce żyć dobrze i wygodnie, lecz dane jest to tylko nielicznym. Tak jak teraz.
Polecam.

Pierwszej części dałem 6 gwiazdek, oceniając ją jako dobrą, bo choć nie porwała mnie, to zapowiadała się dość ciekawie - takie fantasy na terenach byłej Polski po zagładzie. Miałem nadzieję, że autor w drugiej części się rozkręci, ale niestety tak się nie stało.
Opisy, akcja, przygody... wszystko jakieś takie płaskie, włącznie z bohaterem, który w każdej miejscowości je i...

Drugi tom utrzymany w równie uroczym klimacie jak pierwszy :) Stwierdzam, ze Sztejera po prostu nie da się nie lubić :)

Urlop rządzi się swoimi prawami. Prawo pierwsze: wypoczywaj.
W taki sposób spędziłem kolejny dzień przy książce i w jeden dzień rozprawiłem się z tym oto Sztejerem 2.

Książka równie rewelacyjna jak poprzedniczka chociaż moim zdaniem nieco spokojniejsza i nastawiona na budowanie atmosfery i klimatu.
Nie zmienia to faktu, że nadal znajdziemy w niej dużo akcji, ciętego...

Zacząłem czytać od końca cykl, czyli na pierwszy ogień poszedł "Sztejer III", który prawie mnie zachwycił. Taki trochę inkwizytor Piekary, ale w świeżym wydaniu. Z entuzjazmem zabrałem się za tom 2, który niestety nie spełnił już moich oczekiwań. Trudno mi określić co było nie tak, może ta część za bardzo kojarzyła mi się z przygodami Madderdina, które ostatnio są już...

Gołkowski patrzy na mnie z mojej półki i gdyby mógł, zamordowałby mnie z zimną krwią. Oto bowiem nie wybieram Dieselpunku z nazistami, tylko kolejną książkę post-apo. Będzie mnie prześladował jeszcze przez jakiś czas, bo zbyt długo czekałem na trylogię husycką Sapkowskiego.

„Sztejer II” jest drugą książką Roberta Forysia z cyklu "Sztejer". Opowiada ona o łowcy nagród (nie...

Nie znów takie dobre zakończenie...

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam takie książki, chyba jeszcze lepsza niż pierwsza część. Dosyć okrutna, z czarnym humorem, z moim nowym ulubionym bohaterem - Sztejerem!

Treść idealna do autobusu, pociągu, samolotu, jednakże od ksiązki, którą można uznać za dobrą, wymaga się po prostu więcej.

Kontynuacja perypetii Sztejera. Druga część jest nieco słabsza od pierwszej, ale mimo to nadal lektura jest interesująca (prawdopodobnie ze względu na głównego bohatera). Tym razem towarzyszymy Sztejerowi w trzech przygodach. We wstępie potwierdza się, że usługi Sztejera są pożądane i cenione, dopóki nie zostaną przez niego wykonane - później zleceniodawcy woleliby, żeby...

Dyskusje

• Fantastyka