Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia. Część 1

Okładka książki Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia. Część 1 Benedykt XVI
Benedykt XVI Wydawnictwo: Wydawnictwo M religia
religia
Jesus von Nazareth, 1. Teil Von der Taufe im Jordan bis zur Verklärung
Wydawnictwo M
2011-04-05
2011-04-05
Wiesław Szymona OP
chrześcijaństwo Kościół

Tą pozycją zaczynam przygodę z Ratzingerem i już wiem, że nie skończy się ona prędko. Nie bez powodu zasłużył sobie na opinię jednego z najwybitniejszych filozofów i teologów przełomu wieków. Piękny język, bogata bibliografia no i absolutnie głęboki przekaz. Dokładnie takiego rodzaju literatury religijnej szukałem.

JEZUS Z NAZARARETU to książka, którą trzeba sobie stopniowo dawkować i też tak robiłem. Jest to bardzo ciekawe studium o Jezusie i wielu innych zagadnieniach, bardzo ciekawie tłumaczonych, ale przyznam szczerze, że nie wszystko zrozumiałem. Dla mnie język Benedykta jest trochę, jakby tu powiedzieć...mało przystępny. Ale jeśli ktoś chce pogłębić swoją wiedzę, to naprawdę warto przeczytać. Przede mną kolejny tom JEZUSA Z NAZARETU.

Książka napisana przystępnym językiem, choć uważam, że ma trochę zawiłości i trudniejszych momentów, których do końca nie zrozumiałem. Mimo to ciekawe spojrzenie na życie Chrystusa, jego działanie - nie tylko od strony samego Benedykta, ale też wielu innych biblistów.

Co tu pisać. Genialna. Trzeba czytać. Powoli, czytać, a po jakimś czasie do treści wracać i odkrywać na nowo.

Tegoroczna lektura wielkopostna. Bardzo dobra decyzja - mądry, klarowny wywód, ciekawa i przekonująca interpretacja tego, jak rozumieć "Królestwo Boże".

Książka "must have" dla każdego poszukującego i pogłębiającego swoja wiarę. Otwiera inne spojrzenie na słowa i samą postać Jezusa - mnie to zachwyciło. Napisana prostym jezykiem, choć miałem momentami problem, ponieważ autor posługuje się skrótami myslowymi, które nie były zbytnio rozwijane. Jednak nie zaburza to rytmu i płynności czytania. Pozycja do której z pewnością bede wracał.

Bardzo dobra książka wprowadzająca w tematykę publicznego życie Jezusa. Benedykt XVI przedstawia temat wielopłaszczyznowo: od historii po teologię pozwalając lepiej zrozumieć misję Zbawiciela.
Pozycja obowiązkowa dla wierzących lub poszukujących Boga.

Pozycja obowiązkowa dla wierzących lub poszukujących Boga.

Bardzo polecam pozycje choć do jej lektury potrzebna jest szersza wiedza z zakresu teologii i filozofii. Papież Banedykt XVI w wyrazisty sposób komentuje wydarzenia z Ewangelii. Trudny język, ale niezwykle wartościowa treść!

Pozycja obowiązkowa dla osoby odczuwającej głód niezrozumienia Jezusa i Chrześcijaństwa w ogóle.

Świetne omówienie tego, kim Jezus był, za kogo się uważał i czego nauczał. W dziele przywołano opinie takich pisarzy, jak Neusner, czy Bultmann. W tym tomie czytelnik odnajdzie m.in. pogadankę o kuszeniu na pustyni, kazaniu na górze, Modlitwie Pańskiej, wielkich przypowieściach spisanych przez św. Łukasza, czy Przemienieniu na Górze Tabor. Niektórzy narzekają na trudny język - moim zdaniem książka jest napisana stylem prostym i rzeczowym. Być może przydałby się słowniczek trudniejszych pojęć, takich jak np. eschatologia.

• Religia
  • Teologia
  • Religijne
  • Chrześcijaństwo

Benedykt XVI Jezus z Nazaretu. Od chrztu w Jordanie do Przemienienia Zobacz więcej
Benedykt XVI Jezus z Nazaretu. Od Chrztu w Jordanie do Przemienienia Zobacz więcej