The Redeemer

To już 6 tom i tym razem nasz niezawodny śledczy ściga płatnego zabójcę z byłej Jugosławii , a także mimo , że sprawa Toma została zakończona Harry wie , że gdzieś tam jest „Król” czyli szef Toma i tak trwa akcja. Powiem szczerze , że na początku ciężko było mi się wkręcić w tą część , ale po jakimś czasie wciągnąłem się i od tamtej pory czytało się błyskawicznie. Harry znów rządzi choć przyznam , że wątek z Rakel mnie wkurzył. Po zakończeniu poprzedniego tomu myślałem , że to pójdzie w innym kierunku, a tu było odwrotnie:/ Na plus również relacja Harrego z nowym szefem choć szkoda , że poprzedni przeszedł na emeryturę. Co do nowej sprawy kryminalnej to intryguję(Choć nie od początku) , a wyjaśnienie na plus. Jednak muszę przyznać , że autor znów mnie wkurzył podobnie jak parę części temu , gdy uśmiercił świetną postać. I teraz znów ktoś zginął:/ No i trzeba dodać o ostatniej scenie z „Królem” Nie spodziewałem się , że to będzie On. Ciekawe czy ten wątek jeszcze powróci.

Próbowałam dać szanse ten serii ale więcej nie dam rady, nie polecam. Ciężko się czyta, nie da się wciągną, postaci są płaskie i bez wyrazu.

Szkoda, że Harry znowu wrócił do procentów 😪 już wiadomo, kim jest 'król'

Szkoda, że Harry znowu wrócił do procentów 😪 już wiadomo, kim jest 'król'

Początkowo jakoś nie mogłam się wciągnąć, wszystko wydawało mi się wiadome od początku, Harry taki jak zawsze, troszkę nudnawo. Wraz z ubywaniem stron wzrastało moje zainteresowanie, a pod koniec szczęka troszkę opadła. Ogólnie oceniam dobrze i mimo pewnych wątpliwości, które pojawiły się na początku lektury, będę kontynuować serię o Harrym.

Cholernie dobra książka!

Cholernie dobra książka!

Bardzo dobra książka . Muszę przyznać , że kibicowałem przestępcy i się nie zawiodłem co było dla mnie zaskakującym zakończeniem.

Świetna książka .

Świetna książka .

Wybawiciel to bardzo dobra książka, ale totalnie nie dla mnie. To jedyna pozycja Nesbo, która mnie zamiast coraz bardziej wciągać to dosłownie z czasem odciągała. Za dużo się dowiedziałam w trakcie o mordercy, by mieć z tego jakąś satysfakcję. Koniec był zaskakujący, ale według mnie nie do końca warto było kartkowac dla niego wcześniejsze strony. Smaczki natomiast robi sytuacja z poza głównej sprawy.

Bardzo dało się odczuć w tej książce niepotrzebne i bardzo długie opisy jakie stosuje Nesbo, ale tutaj one były już nagminne i dosłownie niepotrzebne. Uważam, że tutaj zostało już przesadzone to na co pozwalają naszemu bohaterowi (koniec książki). Fabuła uważam, też była jedna z tych nudniejszych.

Świetny 6 tom kryminału mistrza gatunku Jo Nesbo z legendarnym detektywem Harrym Hole z serii: Ślady zbrodni.

• Kryminał
  • Kryminały