Posłuszeństwo

Obedience
kryminał, sensacja, thriller
Ewa Górczyńska
studenci zagadka wykładowca

Ciekawy pomysł na fabułę, bardzo podobało mi się, że czytelnik też jest wciągnięty w zagadkę zaginionej dziewczyny.
Jednak zakończenie dla mnie mało satysfakcjonujące.

Może bohaterowie nie należą do największych potęg intelektualnych, jak ich koledzy studenci z "Tajemnej Historii", ale nie są też skończonymi idiotami - próbują rozwiązać zagadkę:) To się naprawdę dobrze czyta, bo autor umiejętnie myli tropy. Lubię akademickie klimaty w literaturze, to też prawda.

Akcja rozwija się powoli, ale gdy wpadniemy w jej natłok to naprawdę ciężko się oderwać.
Główne postacie to w większości zwyczajni studenci, łączy kurs logiki na który się zapisali. W ramach kursu mają do rozwiązania z pozoru wymyśloną zagadkę kryminalną, ale czy rzeczywiście jest to tylko wymyślona zagadka...?
Czyta się bardzo dobrze, a autor potrafi nas zwieść na manowce.

Trafiłem na nią przez przypadek w antykwariacie. Naprawdę dobra!!

Zmuszająca do refleksji książka, czytając cały czas główkowałem co będzie dalej, ogółem naprawdę polecam wszystkim "maniakom logicznego myślenia"

Świetna! Polecam:)

Za pierwszym razem bardzo ciekawa, jednak przy drugim czytaniu nie zachwyca. Ostatecznie całkiem niezła lektura, ale bez szału.

Dla mnie przeciętna, po tych opiniach i ocenach, które przeczytałem.
Pomysł na książkę dość ciekawy ale książka napisana bardzo nieatrakcyjnie, bez warsztatu, tak jakby amatorsko, chociaż na pewno historia bardzo ciekawi jakie jest zakończenie.
Szkoda bo myślę że gdyby tę samą historię napisał inny autor np. Spindler lub Deaver efekt znacznie byłby mocniejszy.

Trzyma w napięciu, ale kiedy przeczytałam, że jest to "superthriller psychologiczny" myślałam ze będzie... hmmm... ostrzej, straszniej, mroczniej...Oprócz tego że jedna osoba ginie... horroru nie było. Mroczna opowiastka na uczelni wyższej... taki napis umieściłabym na okładce ;)

Ładnie poprowadzony wątek, mimo wielu zmiennych.
Oczywiście trochę błędów w tekście/...

Książka skutecznie budowała napięcie. Cały czas zastanawiałam się czy to zagadka czy rzeczywistość. Thriller okazał się tak ciekawy, że czytałam go całą noc nie zauważając ile czasu już minęło.

• Z biblioteki
  • Thriller